Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ředitel Evropského festivalu filosofie Milan Dufek obdržel cenu akademiků za popularizaci vědy

Milan Dufek před 14 lety založil Evropský festival filosofie, který se každoročně koná ve Velkém Meziříčí, s cílem přiblížit filosofii široké veřejnosti a poutavou formou předkládat laikům i náročnější témata, o kterých mohou přemýšlet a vzájemně diskutovat. Jeho dlouholetou snahu ocenila v polovině listopadu také předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, která Milanu Dufkovi, společně s Vladimírem Wagnerem a Petrem Pyškou, udělila cenu za popularizaci vědy.
 

 
 

Evropský festival filosofie, respektive jeho ředitel Milan Dufek, se v programové nabídce nevyhýbají ani kontroverzním tématům a záležitostem vyvolávajícím protichůdné názory nebo třecí plochy. A právě poutavý program, hosté zvučných jmen i kvalitní kulturní doprovodný program dělají z Evropského festivalu filosofie ve Velkém Meziříčí ojedinělou a hojně navštěvovanou akci. Letošní ročník, který se uskutečnil v první půlce září, se pochopitelně zaměřil na hrozby a příležitosti související s koronavirovou krizí, vedle toho ale zazněly i poutavé přednášky o vesmírných rizicích, budoucnosti medicíny nebo robotiky.


Milan Dufek už nyní intenzivně pracuje na festivalovém ročníku s pořadovým číslem 15. Tentokrát se prý více zaměří na pozitivnější témata a také připravuje publikaci, která by měla zmapovat celé půlkulaté výročí velkomeziříčského filosofického festivalu.

 

Více o festivalu najdete na www.festivalfilosofie.cz

Foto: Milan Dufek, zakladatel a ředitel Evropského festivalu filosofie ve Velkém Meziříčí, zdroj: www.avcr.cz
Milan Dufek
  • zpracováno z tiskové zprávy Akademie věd ČR 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.11.2020 / 20.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies