Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Děti do škol budou opět vozit autobusy Veřejné dopravy Vysočiny

Logo VDV
Od středy 18. listopadu 2020 končí prázdninový režim organizace autobusové linkové Veřejné dopravy Vysočiny. S ohledem na fakt, že se do lavic vrací první a druhý ročník základních škol a škol speciálních, zajistí Kraj Vysočina autobusové spojení v běžném režimu. Cestující i rodiče malých školáků i přesto prosíme o ověření spoje např. na www.idos.cz.
 

 
 

Víkendová omezení spojů autobusových i drážních nadále zůstávají v platnosti. „Zbývající spoje budeme postupně obnovovat dle odvolávání jednotlivých omezení a návratu žáků a studentů do školních lavic,“ avizuje Pavel Bartoš z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina. Od 19. 10. 2020 byla veřejná doprava na Vysočině nabízena pouze v prázdninovém režimu. Důvodem bylo uzavření všech školských zařízení a absence hlavní skupiny cestujících. Ke stejné praxi přistoupil Kraj Vysočina už na jaře, v době první COVID vlny. 

V období od ledna do srpna poklesly tržby dopravců oproti stejnému období roku 2019 o 32,92 %. Kompenzací jejich ztráty zohledněnou až do konce letošního roku se zabývala Rada Kraje Vysočina na svém jednání už 10. 11. 2020, kdy doporučila zastupitelstvu kraje ke schválení 87,7 miliónů korun na pokrytí prokazatelných ztrát provozovatelů ve veřejné linkové dopravě.


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2020 / 16.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze