Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rada kraje dnes uvolnila dva milióny korun na nákup zdravotních rukavic. Vzrostla jejich spotřeba

S ohledem na strmě rostoucí současnou spotřebu jednorázových vyšetřovacích rukavic v nemocnicích i u poskytovatelů pobytových sociálních služeb byl Kraj Vysočina v minulém týdnu nucen sáhnout do strategických rezerv a zásoby některých provozů dokrýt ze svých zdrojů. Důvodem skokového snížení zásob je náhlý výpadek dodávek zdravotních rukavic a prodloužené dodací lhůty. I přesto, že všechny krajem řízené organizace ochranný materiál průběžně doplňují, čas od času se některá komodita stává obtížněji dostupnou.
 

 
 

Ochranné prostředky držely krajské instituce v zásobě na 2–3 měsíce, a to v počtech kopírujících spotřebu vykázanou v jarní covidové vlně. Současný stav potvrzuje správnost rozhodnutí Rady Kraje Vysočina držet si vedle zásob v organizacích ještě vlastní strategickou rezervu ochranného materiálu. Tato praxe se osvědčila a přispěla k materiálovému dokrytí dočasného výpadku jednotlivých komodit. I z tohoto důvodu dnes Rada Kraje Vysočina souhlasila s dalším uvolněním dvou miliónů korun pro pořízení 400 tisíc kusů zdravotnických jednorázových rukavic. Po jejich dodání budou o tuto položku doplněny strategické rezervy. Zásoby budou v plné výši opět poté, co nemocnicím dorazí nasmlouvané dodávky, z nichž bude zápůjčka materiálu do rezervy vrácena.

 

V režimu kompetencí Rady Kraje Vysočina byla položka rozpočtu Krizové řízení posílena už třikrát, důvodem byla VŽDY akutní potřeba nákupu ochranného materiálu pro zdravotní a sociální služby. Situaci postupného uvolňování rezervy ve prospěch Krizového řízení vyřeší zasedání nového zastupitelstva, které může vyšší částky uvolnit jedním schválením rozpočtového opatření. 


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.11.2020 / 3.11.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze