Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina uvolňuje další dva milióny korun na nákup ochranného materiálu pro nemocnice a sociální zařízení

Vedení Kraje Vysočina dnes schválilo navýšení kapitoly Krizová opatření o další dva milióny korun. Peníze jsou potřeba na okamžitý nákup nedostatkového ochranného materiálu pro krajské nemocnice a sociální zařízení. V současné době je třeba nakoupit různé druhy ochranných plášťů a obleků, jejichž zásoby v nemocnicích i v krajské rezervě minulý týden zásadně poklesly. „V minulém týdnu jsme museli z krajských strategických rezerv vypomoci přídělem ochranných obleků dvěma odběrovým stanovištím našich nemocnic. Stalo se to poprvé a jakmile budou nemocnice dozásobeny, materiál se do záložních krajských rezerv vrátí. Přesvědčili jsme se o tom, že mít vlastní zálohy zásob je strategické a správné rozhodnutí,“ informoval dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Dva milióny korun budou v následujících dnech použity na postupný nákup jednotek tisíc kusů ochranných plášťů. Vedle ochranných masek, které jsou však po vydezinfikování použitelné opakovaně, patří ochranné obleky k nejdražším využívaným ochranným pomůckám.

 

Kraj Vysočina už před týdnem uvolnil první dva milióny korun určené na nákup ochranného materiálu a na zajištění dofinancování provozu odběrových míst pěti krajských nemocnic. Není vyloučeno, že si zhoršující se epidemiologická situace vyžádá minimálně ještě jedno navýšení položky Krizové opatření. Jakékoli nákupy z této položky budou schváleny např. usnesením Krizového štábu Kraje Vysočina. Zásoby ochranného materiálu průběžně doplňují všechny krajské nemocnice i krajem zřizovaná sociální zařízení. 


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2020 / 27.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze