Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Další silniční stavby s podporou z Evropské unie se otevírají řidičům

Další silniční stavby s podporou z Evropské unie se otevírají řidičům
Koncem tohoto týdne budou vedle obchvatů Nového Veselí a Velkého Beranova zprůjezdněny další modernizované úseky silniční sítě, na které Kraj Vysočina čerpá prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu. Jednotlivé termíny zprůjezdnění silnic jsou plánovány od 30. 10. do 1. 11. s ohledem na termíny závěrečných prohlídek na stavbách.
 

 
 

Významným příspěvkem pro modernizaci Páteřní silniční sítě Kraje Vysočina a homogenizaci trasy mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím v hodnotě 126,7 milionu Kč je rozšíření komunikace II/360 mezi Oslavičkou a Rudíkovem v délce 2,2 kilometru. Zároveň byl vybudován zcela nový most přes železniční trať.

 

Řidiči dále ocení komplexní rekonstrukci trasy mezi Svatoslaví a Čechtínem za 67 milionů Kč, kde zároveň došlo k výměně nevyhovujícího mostního objektu. V rámci projektu II/130 Golčův Jeníkov – křiž. s D1, úsek č. 1, část II. bude zprůjezdněn úsek Ledeč nad Sázavou – Hradec v hodnotě 83,5 milionu Kč. V rámci projektu II/399 křiž. III/39911 – Dalešice – křiž. s II/351 bude řidičům k dispozici trasa od Dalešické přehrady do Třesova a průtah Stropešína. Realizace části Dalešice–Stropešín je připravena na rok 2021.

 

Ve všech případech dotace činí 90 % celkových způsobilých výdajů (85 % Evropská unie, 5 % státní rozpočet).


foto irop

foto irop

foto irop

foto irop

logo

  • Radek Handa, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2020 / 27.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Říjen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze