Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Odběrová místa nemocnic Kraje Vysočina reagují na zvýšenou poptávku, postupně se navyšuje jejich další kapacita

 

 
 

- V kraji je od pondělí o 830 případů více potvrzené pozitivity na COVID-19, krajská hygienická stanice avizuje, že dnes číslo o několik stovek stoupne. Nepříznivá situace je dlouhodobě na okrese Žďár nad Sázavou. V současné době je na území kraje 4 761 nevyléčených osob.


- Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný informoval, že všechny krajské nemocnice proškolí příslušný počet mediků a studentů středních zdravotních škol, tak aby mohli personálně posílit odběrové stany. Úřad práce má vytipované osoby, které jsou z hlediska kvalifikace a předchozích pracovních zkušeností schopni pomoci v určených provozech, těm budou primárně nabízeny pomocné pracovní pozice ve zdravotnických a sociálních provozech.


- K dnešnímu dni navyšují nemocnice zřizované Krajem Vysočina kapacitu odběrových míst o téměř 190 odběrů, aktuálně tedy v průměru denně odeberou 1 252 vzorků (včetně výjezdového týmu ZZS a týmu Ifcor). I přes postupné navyšování kapacit odběrových míst je průměrná čekací doba na COVID test 4–7 dnů. Další cca dvě stovky odběrů jsou denně prováděny nemocnicemi interně přímo pacientům vyžadujícím akutní péči. Další navyšování počtu odběrů se očekává do týdne.


- 15 určených škol na území Kraje Vysočina se k dnešnímu dni stará o 149 dětí zaměstnanců strategických a nezbytných profesí, nejvíce, tedy téměř čtyřicet dětí má v péči Základní škola a Mateřská škola Havlíčkův Brod, Wolkerova


- Aktuálně je hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem podepsáno už více než stovka pracovních příkazů pro studenty středních zdravotních a sociálních škol. 


- Hejtman Jiří Běhounek dnes potvrdil, že odběrová místa čtyř krajských nemocnic a ústavní laboratoře budou v provozu také během státního svátku 28. 10. 


- Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek požádá ÚKŠ o možnost uvolnění připraveného odběrového týmu HZS Kraje Vysočina pro potřeby regionu.   • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.10.2020 / 22.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Říjen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze