Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek žádá spoluobčany o maximální ohleduplnost a respektování aktuálních preventivních opatření

 

 
 

Vážení spoluobčané,

s ohledem na neúprosná čísla, která denně navyšují krajské statistiky covid pozitivně testovaných v pěti okresech na Vysočině, si na Vás dovoluji alespoň touto cestou opět apelovat, abyste k nařízeným i doporučeným epidemiologickým opatřením přistupovali rozumně a nebrali je z jakéhokoli důvodu na lehkou váhu. Uvědomuji si, že jste denně konfrontováni/zasypáváni obrovským množstvím rozporuplných informací, které k vám putují nejen od lékařských kapacit, ale i od vašich přátel, uznávaných osobností, stále častěji od politiků. Souhlasím s faktem, že veřejnost je unavena z dodržování stále se stupňujících zákazů, nařízení a omezení, ale je jen na nás, na každém jednom z nás, jak dlouho tyto zásahy do našeho života budeme muset snášet. Většina z nařízených opatření má ochránit nejen nás samotné, ale především předejít kolapsu zdravotnictví, jehož scénáře bohužel známe z Itálie nebo Izraele.

 

Obracím se na Vás jako lékař, který je i jako hejtman kraje denně konfrontován se současnou realitou absence zdravotního personálu našich nemocnic, kde důvodem je nejen covid pozitivita, ale i povinná karanténa, velice znepokojující je i počet covidových lůžek s ventilací, která jsou na Vysočině z 96% naplněna. Každý z nás k řešení velice nepříznivé situace u nás v regionu může přispět alespoň malým dílkem – respektováním preventivních opatření, předejdeme tak velkému problému. 


Dejte nám zdravotníkům šanci tuhle situaci řešit, potřebujeme stejně jako na jaře, abyste svým chováním problému předcházeli, ne ho revoltou nebo prostou neznalostí a zlehčováním eskalovali. Pojďme se společně chvíli chovat dospěle, myslet na ty, kteří se potřebují vyléčit i z jiných vážných nemocí a pozitivní test pro ně znamená obrovské komplikace. Mysleme na všechny lidi v první linii, kteří denně dlouhé hodiny tráví ve „skafandrech“ a nezbývá jim moc času a sil, aby všem zdravým vzkázali, že si potřebují odpočinout. To ale nejde, když počty nakažených včetně těch ve vážném stavu rostou.

 

Vážení spoluobčané,

zkusme si vzpomenout na vlnu jarní solidarity a ukázněnosti. Byl jsem tehdy moc pyšný na Vysočinu, kde prevence zafungovala, o čemž svědčí i tehdejší čísla covidových statistik. Pojďme společně zvrátit současný nepříznivý vývoj. Je to jen o nás, o naší vlastní zodpovědnosti, ohleduplnosti a respektu k druhým. Díky za všechny kolegy zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, díky za všechny prodavačky, za doručovatele, za lidi na úřadech, za všechny, na kterých teď stojí fungování kraje. Jsme v tom společně.


 

MUDr. Jiří Běhounek, lékař a hejtman Kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2020 / 16.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies