Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

DOBROVOLNICTVÍ jako součást života na Vysočině. Výstava bude k vidění celý říjen v sídle kraje

DOBROVOLNICTVÍ jako součást života na Vysočině. Výstava bude k vidění celý říjen v sídle kraje
DOBROVOLNICTVÍ jako součást života na Vysočině, pod tímto názvem byla na začátku října instalována ve foyer budovy B v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě výstava, která částečně mapuje práci dobrovolníků v regionu. „Výstava vznikla díky projektu Podpora a rozvoj sociální práce v Kraji Vysočina, jehož ambicí je prostřednictvím kampaně zvýšit motivaci nových zájemců o dobrovolnické služby a obecně zlepšovat klima příznivé pro dobrovolnické iniciativy jak mezi veřejností, tak v rámci dalších institucí,“ říká Marie Nápravníková, vedoucí krajského oddělení sociální ochrany a prevence.
 

 
 

Jak moc jsou dobrovolníci nepostradatelní, ukázal na jaře letošního roku nouzový stav. Široká veřejnost se ve velkém zapojila do neformálního dobrovolnictví, dobře fungovala spolupráce měst a obcí s neziskovým sektorem a směřovala k jednomu cíli, a to – podat pomocnou ruku potřebným – nemocným, hendikepovaným, osamělým lidem a také sociálně slabým rodinám.


Na fotografiích je zachyceno několik příběhů dobrovolnických aktivit z různých koutů našeho kraje. Ke zhlédnutí jsou například aktivity studentek, které pravidelně jezdí na letní tábor a pro děti z dětských domovů a z pěstounských rodin připravují program plný her, zpěvu, dovádění a výletů.


Dlouhodobý dobrovolník z Jihlavy věnuje svůj volný čas hendikepované ženě, na dalším snímku jsou zachyceny seniorka a studentka při práci s klienty v terapeutické dílně v Pelhřimově a Jaroměřicích nad Rokytnou. Dětem předškolního věku se věnuje „čtecí babička“ ze Žďáru nad Sázavou, která umí rozzářit dětské oči. Další panel zachycuje canisterapii, což je metoda pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na nemocné osoby prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa. Pes Scotty a fenka Bria se stali miláčky jihlavské nemocnice, kde pomáhají pacientům při sociální rehabilitaci.


 „Jsem ráda, že i krajští úředníci nezůstali stát stranou a zapojili se do společensky prospěšné činnosti. Během dvou let několikrát navštívili domovy pro seniory, aby klientům zpříjemnili odpoledne. Na fotografiích jsou záběry z lůžkového oddělení LDN nemocnice v Jihlavě. Výstava bude v prostorách krajského úřadu po celý říjen, v listopadu poputuje do Komunitního centra Moravia v Třebíči a dále do dobrovolnických center, nemocnic a knihoven,“ popisuje krajská koordinátorka dobrovolníků Irena Hambálková.


logo

dobrovolníci

dobrovolníci

  • tisk@kr-vysocina.cz 
  • Více informací Irena Hambálková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2020 / 7.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze