Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do zvláštní volební schránky včera na Vysočině hodilo svůj volební lístek 62 voličů

Na celkem 30 míst – adres včera vyjelo šest volebních komisí složených z vojáků a zapisovatelů Krajského úřadu Kraje Vysočina. O možnost rozhodovat o složení krajského zastupitelstva telefonicky v řádném termínu požádalo 63 voličů. Nakonec komise přivezla 62 lístků, neboť jeden volič své rozhodnutí změnil a komise respektovala jeho přání voleb se neúčastnit. Krátce před včerejší 15 hodinou byla přenosná urna uložena v zapečetěné místnosti sídla Kraje Vysočina, sečtení hlasů bude následovat v sobotu po 14:00 hodině.
 

 
 

Největší zájem o volbu do zvláštní volební schránky byl na Jihlavsku, kde volilo 18 lidí a na Žďársku, kde takto volilo 17 spoluobčanů, 16 jich rozhodovalo na Třebíčsku, v Pelhřimově si přenosnou schránku vyžádalo 10 voličů, zajímavostí je Havlíčkobrodsko, kde o tuto možnost požádala pouze jedna osoba. Komise se zvláštní volební schránkou zajížděla např. do nemocnice, do domovů pro seniory, ale nejčastěji přímo do domácností.

 

Veškeré informace týkající se voleb do krajských zastupitelstev 2020 i senátních voleb budou zveřejňovány po uzavření volebních místností na www.volby.cz.

 

  •  tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2020 / 3.10.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze