Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Martin Schmied z jihlavského gymnázia reprezentoval Česko na Evropské fyzikální olympiádě

V červenci letošního roku se student jihlavského gymnázia Martin Schmied společně se čtyřmi dalšími účastníky z České republiky zúčastnil Evropské fyzikální olympiády. Obvykle jsou za Česko vysíláni na tuto soutěž studenti nižších ročníků a studenti maturitního ročníku jsou vysíláni na Mezinárodní fyzikální olympiádu, která byla ovšem v roce 2020 zrušena. Evropská fyzikální olympiáda posloužila jako náhrada mezinárodního kola a celá se uskutečnila online. Český tým se setkal v Hradci Králové, odkud se také zapojil do soutěže. Olympiády se zúčastnilo celkem 53 evropských zemí včetně několika přizvaných hostů z jiných částí světa.
 

 
 

„Soutěžilo se ve dvou kolech, a to teoretickém a experimentálním. V experimentálním kole se letos prováděly pouze simulované experimenty na počítačích, tak aby si jednotlivé účastnické státy nemusely pořizovat vlastní vybavení,“ přibližuje zástupce ředitele Gymnázia Jihlava Milan Taláček a doplňuje, že Martin Schmied dlouhodobě prokazuje mimořádný talent v oblasti přírodních věd a během studia získal řadu ocenění na matematických, fyzikálních nebo astronomických olympiádách.

 

Martin Schmied je také držitelem nejvyššího ocenění Kraje Vysočina v podobě dřevěné medaile, která mu byla udělena v roce 2017. Více informací zde.


FOTO: zleva Ředitel Gymnázia Jihlava Pavel Suk a Martin Schmied (zdroj: Gymnázium Jihlava)

Martin Schmied

  • zpracováno z tiskové zprávy Gymnázia Jihlava
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2020 / 30.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies