Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Armáda dnes v podvečer předá drive-in hlasovací místa. Krajský úřad bude mít ve stanech desítku zapisovatelů

volby
Na pěti místech Vysočiny resp. ve všech pěti okresních městech – v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči i Žďáru nad Sázavou bude možné zítra (středa 30. 9. 2020) odvolit na tzv. drive-in stanovištích. Tuto možnost mohou využít pouze osoby s potvrzením karantény.
 

 
 

„Počet osob v Kraji Vysočina s nařízenou karanténou neznáme a ani znát nebudeme, a to z důvodu zajištění ochrany osobních údajů. Počet nařízených karantén z rozhodnutí Krajské hygienické stanice je v jednotkách, aktuálně cca 4. Počet karantén nařízených praktickými lékaři neznáme, ale z dostupných zdrojů usuzujeme, že jde v Kraji Vysočina o stovky osob, pravděpodobně pod hranicí 1000. Protože může jít i o nezletilé, je počet voličů s karanténou z důvodu epidemie COVID-19 pravděpodobně nižší, předpokládáme v rozmezí 500 – 1000 osob,“ informoval dnes ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. Drive-in volební stanoviště bude fungovat pouze jeden den, a to ve středu 30. září 2020 ev. ještě ve středu 7. října – pro eventuální druhé kolo senátních voleb, pokud senátoři nebudou zvoleni hned v prvním kole, tedy v termínu současně probíhajících voleb krajských.

 

„V současné době nemáme v Kraji Vysočina žádné zařízení lůžkového, pobytového charakteru, které by bylo celkově uzavřeno z důvodu nařízení celkové karantény. V mnohých zařízeních jsou však jednotlivé osoby v izolaci tedy s prokázanou infekcí COVID-19 a osoby v karanténě z důvodu příznaků odpovídajících onemocnění COVID-19 nebo z důvodu bližšího kontaktu s nakaženou osobou. Tyto osoby mohou volit buď v režimu drive-in, to by bylo spíše ojedinělým jevem, anebo se mohou hlásit na zvláštní linku a objednat si zvláštní způsob volby do přenosné volební schránky s návštěvou volební komisí v místě pobytu,“ popisuje situaci ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.

 

Drive stany budou v okresních městech otevřeny od 7:00 do 15:00 hodin. Už dnes do 18:00 hodin je postaví Armáda ČR a předá je ke střežení městským policiím nebo státní Policii. Zítra k nim volič s potvrzením o karanténě přijede  autem, z něho nebude vystupovat. Musí se však kromě dokladu o karanténě prokázat platným občanským průkazem. Příjezd jednotlivých aut k volebním stanům bude v případě velkého zájmu regulovat policie.

 

Hlasování do zvláštní přenosné schránky je určeno voličům, kteří jsou doma v karanténě a nemohou využít drive-in volebních stanů. Ti se museli předem nahlásit na speciálním telefonním čísle. Více informací ZDE. Podle dosavadních informací o tuto možnost hlasování na Vysočině nikdo nepožádal.

 

Krajský úřad Kraje Vysočina vysílá už zítra ráno ke stanům 10 svých zapisovatelů. Pokud jde o logistiku středečního drive-in hlasování: Poté, co bude stan uzavřen, bude schránka s hlasovacími lístky zapečetěna, umístěna v zapečetěné místnosti v sídle Kraje Vysočina, hlasy budou sečteny až v okamžiku ukončení termínu voleb v sobotu 3. října po 14.hodině.


Tato tisková zpráva neobsahuje veškeré informace k Volbám 2020. Kompletní informace jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva vnitra  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2020 / 29.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies