Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Odpady Vysočiny

Mobilní verze webu

Enersoláci z Kraje Vysočina získali několik prvenství

Enersoláci z Kraje Vysočina získali několik prvenství
Asociace Enersol se i přes nepříznivou situaci zaviněnou pandémií COVID-19 rozhodla uspořádat celostátní konferenci projektu, při které by byly vyhodnoceny práce žáků, kteří si na ni vybojovali účast v únorových krajských kolech. Kraj Vysočina nakonec získal v Hradci Králové tři první místa v jednotlivých kategoriích.
 

 
 

Reprezentanti z deseti krajů ČR natočili své prezentace a videoprojekce, které zaslali k posouzení porotcům. Hradec Králové 24. a 25. 9. hostil zástupce ze všech deseti zúčastněných krajů – ředitele škol, koordinátory prací, ale i hosty s MŽP, MPO i představitelé královehradeckého kraje, kteří společně s porotci sledovali na velkoplošné obrazovce všechny zaslané práce. Kraje Vysočina byl velice úspěšný ve všech třech kategoriích (Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace).

 

„Kromě celkového vítězství jsme si přivezli i první místo v kategorii Enersol a praxe díky Pham Mai Phuong ze SPŠ a SOU Pelhřimov s její prací Monitoring kvality ovzduší uvnitř budovy školy, první místo v  kategorii Enersol a inovace získal David Novák ze SPŠS ak. St. Bechyně Havlíčkův Brod s projektem Inovace zelených střech a využití dešťové vody a první místo v kategorii Enersol a popularizace patří Karolíně Šimkové z OA, VOŠ a SZŠ, SOŠS Jihlava za hru Dnes ještě unikneme,“ pyšní se výsledky vedoucí krajské delegace a ředitel RVC pro projekt Enersol v Kraji Vysočina Josef Váca ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava a dodává, že kraj v sedmnáctileté historii projektu zvítězil již posedmé, přičemž poprvé se do soutěže zapojil až v roce 2009.

 

„V současnosti začínáme rozjíždět 18. ročník a věřím, že práce žáků z našich středních škol budou opět na vysoké úrovni,“ zve Josef Váca školy a jejich žáky, aby se do tohoto zajímavého projektu zapojili.


enersol

enersol

enersol

  • převzatá zpráva
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2020 / 29.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze