Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Žďár nad Sázavou bude mít 132 nových lůžek pro seniory se sníženou soběstačností nebo demencí

Žďár nad Sázavou bude mít 132 nových lůžek pro seniory se sníženou soběstačností nebo demencí
Díky adaptaci budovy školy v Komenského ulici se ve Žďáru nad Sázavou na jaře 2022 otevře nové moderní SeniorCentrum, které nabídne 132 lůžek pro seniory a klienty trpící Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Kromě toho zde postupně najde zaměstnání až 80 lidí. Jedná se o další příklad efektivní spolupráce veřejného a soukromého sektoru na Vysočině při budování potřebných kapacit v sociálních službách. Poklepání základního kamene nového domova se na konci minulého týdne zúčastnili zástupci Kraje Vysočina, vedení společnosti SeneCura a vedení města Žďáru nad Sázavou.
 

 
 

Společnost SeneCura, největší nestátní poskytovatel pobytových sociálních služeb v Česku, přestaví ve Žďáru nad Sázavou původní školské zařízení na nové pobytové sociální zařízení, jehož lůžka budou zahrnuta do krajské dotační sítě. „Je to jedna z cest, jak zajistit prostředky na investice rychleji, než se to daří z veřejných rozpočtů. Věřím, že model bude fungovat především ke spokojenosti klientů, obyvatel našeho kraje,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. 


SeneCura má bohaté zkušenosti s výstavbou i provozem domovů pro seniory i mezinárodní know-how. V kraji již úspěšně provozuje SeniorCentrum v Telči a aktuálně buduje nové domovy v Humpolci a Chotěboři. „Ve Žďáru se po dokončení přípravných a projekčních prací začne s adaptací letos na podzim, přičemž ke zprovoznění domova by mělo dojít ve druhém kvartálu 2022,“ upřesnil Ondřej Plšek, Development Manager společnosti SeneCura. Zařízení bude poskytovat služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem určeného pro péči o klienty s Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence.


„Naše město se potýká s nedostatkem lůžek pro občany města a okolí, kteří jsou postiženy demencí. Stát a město bude tak silné, jak se dokáže postarat o potřebné. Jsem moc rád, že v SeniorCentru vznikne moderních 51 dvoulůžkových a 30 jednolůžkových pokojů, čímž se ztrojnásobí současná kapacita těchto lůžek,“ uvedl místostarosta města Josef Klement.

 

Součástí zařízení bude nejen speciálně vybavené fitness centrum, masážní vana, kadeřnictví, manikúra a pedikúra, ale také kaple, terapeutická zahrada Memory Garden a 27 parkovacích stání. Přestavba bude ctít původní tvar budovy Z, tedy dva hlavní trakty se spojovacím krčkem. V podzemním podlaží bude kuchyň, technické místnosti a zázemí pro personál, tři další patra budou sloužit klientům. Ti zde budou žít v tzv. domácnostech pro vytvoření příjemné atmosféry. SeneCura se stane také významným zaměstnavatelem, protože zde najde práci zhruba 80 lidí – pečovatelů, sester, kuchařů a pomocného personálu.  


O SeneCura

Společnost SeneCura je s více než 2 000 lůžky největší nestátní poskytovatel pobytových sociálních služeb v České republice. Ve svých 15 SeniorCentrech nabízí pobytové sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. V několika zařízeních poskytuje i odlehčovací služby. V Rakousku patří s téměř 7 500 lůžky a 84 sociálními a zdravotnickými zařízeními k předním poskytovatelům péče. 

www.senecura.cz


Kontakt: 4JAN PR, Jana Barčáková, tel.: 603 820 382, jana.barcakova@4jan.cz


senecura

senecura

senecura

senecura

  • zpráva převzata od SeneCura, s. r. o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2020 / 29.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze