Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské výcvikové centrum záchranné služby v Jihlavě je Stavbou Vysočiny 2019. Cenu hejtmana získala novostavba Základní školy v Okrouhlici

ZZS
Do přehlídky stavebních realizací, kterou po osmnácté pořádal Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina a nad kterou hejtman Jiří Běhounek převzal záštitu, se přihlásilo jednadvacet novostaveb a rekonstrukcí. S ohledem na aktuální epidemiologickou situace letos pořadatelé rozhodli vyhlásit výsledky bez společenského setkání a ocenění předat individuálně v místě realizace nebo v sídle přihlašovatele soutěžní stavby.
 

 
 

„Kraj Vysočina patří dlouhodobě k investičním lídrům v regionu. Ročně zadáme zakázky na nové objekty i na rekonstrukce stávajících v objemu stovek miliónů korun, což generuje stabilní práci nejen pro pracující ve stavebnictví, ale i v řadě dalších synergických oborů. Je pro nás velkou ctí převzít následně odborná ocenění, větším zadostiučiněním je ale funkčnost našich staveb – nemocnic, škol, domovů pro seniory a dalších, které se v mnoha případech stávají i architektonickými dominantami veřejného prostoru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

ODBORNÁ OCENĚNÍ

Kategorie: Stavby pro zdravotnictví 

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS Kraje Vysočina, Jihlava (za elegantní, jednoduše pojatou architekturu umožňující výcvik složek integrovaného záchranného systému)

Čestné uznání

  • Pavilon dětského oddělení Nové Město na Moravě (za výrazné zkvalitnění péče o dětské pacienty)

 

Kategorie: Školské stavby

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Mateřská škola Za Branou Pacov (za výjimečně zdařilé architektonicko-urbanistické pojetí vnitřních a vnějších prostor)

Čestná uznání:

  • Základní škola, Okrouhlice)za přívětivé hmotové a materiálové provedení objektu)
  • Rekonstrukce Základní školy Nuselská v Havlíčkově Brodě (za originální řešení nástavby, rozšiřující možnosti výuky přírodních věd)
  • Mateřská škola Bystrouška Jihlava (za vytvoření optimálních podmínek pro pobyt dětí a potřeb jejich rodičů)

 

Kategorie: Stavby pro bydlení

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Dům sociálních služeb Pacov (za komplexní urbanistické a architektonické řešení včetně propojení se stávajícím areálem)

Čestné uznání:

  • Domov pro seniory Havlíčkův Brod (za vytvoření harmonického prostředí pro péči a pobyt uživatelů)

 

Kategorie: Revitalizace veřejných prostor

titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Revitalizace parku Budoucnost, Havlíčkův Brod (za oživení symbiózy přírody s městskou zástavbou)

Čestné uznání:

  • Rekonstrukce nástupišť č. 1, č. 4 v žst. Havlíčkův Brod (za aplikaci moderních trendů a potřeb do osobní železniční dopravy)

 

Kategorie: Občanská vybavenost

Titul STAVBA ROKU KRAJE VYSOČINA 2019: Komunitní centrum Moravia, Třebíč (za záchranu historicky významné budovy zrekonstruované pro nový účel)

Čestná uznání:

  • Sportovní hala Světlá nad Sázavou (za velkorysé řešení konstrukce a využitelnosti objektu)
  • Obnova fasád a restaurování arkád Zámku Náměšť nad Oslavou (za kvalitní provedení řemeslných prací a respektování hodnot historické stavby) 

 

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ

 

Nejvíce sympatií u veřejnosti, která hlasovala pomocí sms zpráv, získala Základní škola Okrouhlice, a proto se tato novostavba bude pyšnit titulem Cena veřejnosti – Stavba roku Kraje Vysočina 2019.

Cenu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, obdržela Základní škola Okrouhlice.

Cena České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě putuje do Havlíčkova Brodu, konkrétně stavbě - Revitalizace parku Budoucnost, část 01, ETAPA 01.

Cena Svazu podnikatelů ve stavebnictví náleží Základní škole Okrouhlice.

 

  • S využitím materiálů vyhlašovatele soutěže Spolku Stavba Vysočiny

            

ZZS

Stavba rokuZZSOkrouhlice

 ZZS KV

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.9.2020 / 25.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies