Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Velký úspěch jihlavského muzea v podobě Zlatého mamuta

V minulém roce proběhla Muzeu Vysočiny Jihlava interaktivní výstava s názvem Svět středověkých her, ke které byl na počátku tohoto roku vydán stejnojmenný katalog. Výstava slavila úspěch, stala se putovní (naposledy k vidění v Západočeském muzeu v Plzni) a byla také přihlášena do soutěže o Cenu Karla Absolona za popularizaci archeologie – Zlatý mamut.
 

 
 

Tento společný projekt Archeologického ústavu AV, Brno, v.v.i, Moravského zemského muzea a Ústavu archeologie a muzeologie FF MU si klade za úkol motivovat archeology ze všech institucí k propagaci, prezentaci a popularizaci archeologické práce v očích laické veřejnosti. Cena je vyhlašována ve třech kategoriích – Hlavní cena, Muzejní cena, Studentská cena – z nichž každou garantuje jeden z partnerů, a jsou vždy oceněny tři nejlepší výsledky.

 

Výstava Svět středověkých her byla přihlášena do muzejní kategorie a na slavnostním vyhlášení, které proběhlo 21. září 2020 v prostoru pavilonu Anthropos, byla oceněna 1. místem v podobě Zlatého mamuta. 


Více informací na cenazlatymamut.cz.

muzeum.ji.cz


mamut

  • zpráva převzata od Muzea Vysočiny Jihlava, p. o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2020 / 23.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Září

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze