Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hrubá stavba pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč už stojí

NEM TR
Májka umístěná na přístavbě pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč jasně symbolizuje dokončení hrubé stavby. Přístavba nových sálů a rekonstrukce původních bude stát 345 miliónů korun a Kraj Vysočina ji zaplatí kompletně ze svého rozpočtu. Stavba probíhá přesně podle schváleného harmonogramu, hotovo bude v polovině roku 2022. „Nemocnice Třebíč touto krajskou investicí získá sedm moderně vybavených operačních sálů s přímou podlažní návazností na ARO, navíc také zákrokový sál emergency,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
 

 
 

Podmínkou pro celou realizaci bylo podle Martina Kukly nastavení všech prací při nepřerušení provozu stávajících operačních sálů. V polovině roku 2021 budou předány  čtyři hotové sály v nové budově, následovat bude stěhování a rekonstrukce staré budovy, v létě 2022 bude hotovo. Sály budou se zázemím, k dispozici bude pooperační pokoj se šesti dospávacími lůžky a disponující komunikačním propojením jak na nový pavilon chirurgických oborů, tak i na pavilon G. Na začátek příštího roku připravuje Nemocnice Třebíč tendr na vybavení operačních sálů vč. operačních stolů a svítidel, které patří mezi nejdražší položky. Logisticky nejnáročnější je už nyní umístění rozvodů – stovky, tisíce metrů kabeláže budou součástí tzv. „centrálního mozku pavilonu“, jedná se nejen o elektroinstalace, ale především o rozvedení optických spojení pro zajištění nevyššího stupně automatizace bez hrozby vzájemného rušení. „Peníze na vybavení třebíčských operačních sálů má Kraj Vysočina v připravovaném rozpočtu zatím na rezervě, uvolní je podle potřeby. Řádově půjde o desítky miliónů korun,“ doplnil Martin Kukla.

 

Do dnešního dne je provedena většina hrubé stavby, prodloužení podzemního koridoru a dešťová kanalizace včetně akumulační jímky. Postupně se v jednotlivých podlažích provádějí vyzdívky, příčky a instalace. Stávající pavilon operačních sálů Nemocnice Třebíč je v provozu od roku 1985, zásadnější rekonstrukcí prošel v roce 2000, budova je v dobrém technickém stavu, komplikací je její morální zastaralost. Během výstavby bude v etapách provoz následujícím způsobem redukován (2021 - jeden rok pojedou pouze čtyři nové sály). Novostavba pavilonu se stane součástí uceleného traktu operačních sálů, jehož součástí budou další čtyři operační sály včetně zázemí, strojoven ve 3.NP, provizorní komunikační propojení přes stávající objekt. Funkční propojení na současné operační sály musí být zachováno ve všech fázích  stavebních prací.

 

Autorem projektu je Ateliér Penta, dodavatelem stavby je společnost PKS stavby.


NEM TRNEM TRNEM TRNEM TR

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2020 / 16.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies