Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

KRAJSKÉ VOLBY: Důležité informace pro voliče (vč. informací pro 2. kolo senátních voleb)

Letošní krajské volby se do historie zapíší několika unikáty. Vedle běžného hlasování ve volebních místnostech bude mimo jiné umožněno i tzv. drive-in hlasování voličům s nařízenou karanténou z důvodu onemocnění covid-19. Podle ředitele Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeňka Kadlece jsou v okresních městech ve spolupráci s tamními městskými úřady vytipovány lokality, kde bude umožněno ve středu 30. září 2020 od 7 do 15 hodin hlasovat přímo z vozidla. Přesné lokace budou v zákonném termínu nejpozději 10 dní před termínem voleb zveřejněny na www.kr-vysocina.cz. Vše je připraveno i na umožnění hlasování v pobytových zařízeních, která by případně musela být uzavřena. Sem krajský úřad vyšle speciální komisi, hlasovat bude možné 1. případně i 2. října 2020. Pravidla všech variant upravuje Zákon č. 350/2020 Sb.
 

 
 

Místa ve všech pěti okresních městech – v Havlíčkově Brodě, v Jihlavě, v Pelhřimově, v Třebíči a ve Žďáře nad Sázavou už má namapována Armáda, která byla pověřena logistikou a zajištěním bezproblémového průběhu nového způsobu voleb, v jejich režii je veškerá technika pro volební komise. Volič přijede na hlasovací místo dle místa svého trvalého pobytu (např. pokud má trvalý pobyt v obci v okresu Havlíčkův Brod, může hlasovat pouze na stanovišti v Havlíčkově Brodě), na jiném stanovišti mu nebude hlasování umožněno. Volič neopouští automobil, po celou dobu je v něm a řídí se pokyny komise pro hlasování.

 

Informace o telefonním čísle pro žádosti o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky

 

Krajský úřad Kraje Vysočina sděluje ve smyslu § 17 odst. 2 zákona č. 350/2020 Sb., o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu v roce 2020, že telefonní číslo pro žádosti voličů, kteří budou ve dnech voleb do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu ČR, konaných ve dnech 2. a 3. 10. 2020, evidováni v karanténě nebo izolaci z důvodu ochrany veřejného zdraví před onemocněním covid-19, o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky je 564 602 605 (PLATÍ I PRO 2. KOLO SENÁTNÍCH VOLEB).

Telefonní číslo je v provozu v pracovní dny v době od 8 do 16 hod., ve dnech 1. 10. 2020 a 8. 10. 2020 pak v době od 8 do 20 hod.

Podle § 16 odst. 1 zákona č. 350/2020 Sb., o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu v roce 2020, je hlasování do zvláštní přenosné volební schránky určeno pro oprávněné voliče, kteří z vážných důvodů nemohli využít hlasování u volebního stanoviště.

 

Popis vybraných drive-in hlasovacích míst. Volební stanoviště budou označena.


pe

drive-in

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2020 / 15.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze