Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Cykloportál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tvůj styl, tvoje volba. Evropský týden mobility a zářijová výzva Do práce na kole startují už příští týden

Tvůj styl, tvoje volba. Evropský týden mobility a zářijová výzva Do práce na kole startují už příští týden
Už po devatenácté se od 16. do 22. září koná Evropský týden mobility. Cílem ETM je zlepšit veřejné zdraví a kvalitu života podporou čisté mobility a udržitelné dopravy. Kampaň dává lidem šanci vyzkoušet nové možnosti mobility, jako jsou sdílená kola a automobily nebo jednoduše pěší chůze. Motto letošního ročníku zní Tvůj styl, tvoje volba („Choose your move!“). Každý z nás se totiž může rozhodnout sám, jakému způsobu přepravy dá přednost. Letošní téma „Bezemisní mobilita pro všechny“ odráží ambiciózní cíl uhlíkově neutrálního evropského kontinentu do roku 2050 i nutnost jeho dostupnosti pro všechny, tedy i obyvatele s hendikepem.
 

 
 

 „Města zapojená do kampaně nabídnou občanům různé akce zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu, jako jsou cyklojízdy, pěší výlety, akce pro rodiče s dětmi, pro seniory, pro občany s hendikepem nebo akce na dětském dopravním hřišti. Těší mě, že se do Evropského týdne mobility zapojí opět okresní města a další obce v Kraji Vysočina,“ uvedl Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. 


V Jihlavě je připraven bohatý program na celý týden, například ve středu 16. 9. se koná Den zdraví, 19. a 20. 9. bude MHD v Jihlavě po celý den zdarma, 22. 9. se uskuteční cyklojízda jihlavskými ulicemi „Zelená jede“ a mnoho dalšího. Ve Žďáře nad Sázavou mohou návštěvníci 22. 9. vyzkoušet elektromobily, elektrokola a elektrokoloběžky. Pro zájemce o nemotorovou dopravu bude k dispozici i vůz s párem koní. V Třebíči bude možné v rámci Cesty za čistým vzduchem vystoupat zdarma na městskou věž a nechat si zde změřit tlak, hladinu cukru a cholesterolu. V Havlíčkově Brodě pak proběhne 14. 9. Den otevřených dveří u drážních hasičů. Bližší informace naleznete na webových stránkách jednotlivých měst a na facebookovém profilu Zdravý kraj Vysočina.


V rámci Evropského týdne mobility se letos navíc koná výzva Do práce na kole, nově v dvoutýdenním formátu, a to od 14. do 27. září. Výzva je určena jednotlivcům, kteří mohou jezdit do práce na kole, koloběžce, pěšky nebo třeba běhat, zlepšit si tak kondici a zdraví, ale pomoci i životnímu prostředí. Více na www.dopracenakole.cz.


zk

etm

etm

  • Gabriela Šmikmátorová, koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2020 / 10.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze