Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Opět funguje houbařská poradna při Muzeu Vysočiny Jihlava

Opět funguje houbařská poradna při Muzeu Vysočiny Jihlava
Ačkoliv lesy na Vysočině prořídly, neubylo nadšených houbařů. I v podzimním období je možné narazit na zajímavé houbařské úlovky. „Pokud si nebudete jistí, o jaký druh houby se jedná a zda je zaručeně jedlá, doporučuji využít bezplatnou mykologickou poradnu. Ideální je donést čerstvou a pokud možno neočištěnou houbu do jihlavského muzea a s její identifikací Vám zde velmi rádi pomohou,“ doporučila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Po celé měsíce září i říjen se každé pondělí (vyjma státního svátku 28. září)  koná v předsálí Muzea Vysočiny Jihlava na Masarykově náměstí 57/58 podzimní mykologická poradna. A to díky dlouholeté spolupráci muzea s Mykologickým klubem Jihlava. Poradna probíhá v časech od 16 do 17 hodin. Navíc by odborníci měli být k dispozici i ve dnech 2. a 3. října, kdy by se měla konat v jihlavském muzeu každoroční výstava hub. „Snad i letos bude přát růstu hub počasí a výstavě situace okolo COVID-19,“ povzdechli si pořadatelé této u návštěvníků velmi oblíbené výstavy. A dodali, že pokud se z časových důvodů nedostanete na výstavu ani do mykologické poradny, můžete svůj houbařský nález včetně kontaktních údajů donést na muzejní pokladnu kdykoliv v otevírací době muzea.

 

Dále je pro příznivce houbaření připravena přednáška Mykologický rok 2019 na Vysočině, která se uskuteční v muzejním Malovaném sále na Masarykově náměstí 55 již tento pátek 11. září od 17 hodin. Pomyslným průvodcem uplynulým houbařským rokem bude Jiří Burel z jihlavského mykologického klubu. Přijďte se dozvědět zajímavé informace a případně se i inspirovat k podzimním toulkám spojených s houbařením.


mykologie

mykologie

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2020 / 9.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze