Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

HISTORIE ZA SKLEM. Cesta česko-dolnorakouským sklářským regionem

HISTORIE ZA SKLEM. Cesta česko-dolnorakouským sklářským regionem
Muzeum Vysočiny Třebíč vydalo ve spolupráci s dolnorakouskou organizací Museumsmanagement Niederösterreich novou publikaci s názvem HISTORIE ZA SKLEM, která dokumentuje výpravy autora Martina Vogga a fotografky Daniely Matejschek do muzeí, výrobních dílen a ateliérů na nejrůznější místa jižních Čech, jižní Moravy, Vysočiny a severu Dolního Rakouska, kde se lze setkat se sklem v jeho nejrozmanitějších podobách.
 

 
 

Sklářství je v česko-rakouském příhraničním regionu patrným fenoménem dodnes. V knize jsou zdůrazněny řemeslné tradice, regionální charakteristika a historický vývoj skla i jeho uplatnění v současnosti. Výpravná obrazová publikace s unikátními fotografiemi ukazuje sklářskou tradici jako kulturní dědictví, které je zakotveno ve společném regionu i historii a jako takové překračuje dnešní zeměpisné hranice. 

Publikace Historie za sklem je k zakoupení ve vybraných muzeích, galeriích a informačních centrech regionu Vysočina. Knihu je možné také objednat na adrese Muzeum Vysočiny Třebíč. Kontaktní osoba: Zdeňka Mrňová, e-mail: z.mrnova@muzeumtr.cz. 


Publikace je k dispozici i v německé verzi s názvem Die Geschichte hinter dem Glas. 


logo

sklo

  • zpráva převzata od Muzea Vysočiny Třebíč, p. o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2020 / 2.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze