Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Do škol na Vysočině 1. září nastoupí téměř 65 tisíc dětí

kufřík
První školní den se bude na Vysočině letos týkat téměř 65 tisíc školáků. „Do prvních tříd základní školy zapsaly 5 139 dětí, což je o 150 dětí více než v loňském roce. Pokud jde o střední školy, tam bylo do prvních ročníků přijato 5,5 tisíce studentů, tedy odhadem mírně více než loni,“ informuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová a dodává, že stejně jako v minulých letech dostane každý malý prvňák od Kraje Vysočina bezpečný kufřík a stavebnici ROTO.
 

 
 

Už devátým rokem si prvňáčci na Vysočině z prvního školního dne odnesou kromě nových zážitků také dárek v podobě bezpečného kufříku Kraje Vysočina. Malí školáci v něm mimo jiné najdou veselou cyklolékárničku se Zajícem, maskotem Kraje Vysočina, který dětem připomene důležitá telefonní čísla na složky Integrovaného záchranného systému, reflexní pásek a přívěsek, reflexní vestičku, reflexní pytlík na přezůvky, vystřihovánky, omalovánky, pastelky, cvičné hodiny,  papírovou skládačku, zábavnou dětskou knihu Ferda v autoškole od BESIPU. Chybět nebude ani časopis Pastelka s krajskou tematikou bezpečného pohybu dětí ve škole a v přírodě.

 

„Kraj Vysočina se bezpečnosti dětí věnuje systematicky a v mnoha oblastech. Vzrůstající počet dětských úrazů, ať už v silničním provozu nebo při běžných aktivitách, je patrný nejen v době letních prázdnin, ale také při návratu do školních lavic,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že nejvíce jsou ohrožení žáci prvních tříd, kteří se začínají pohybovat bez doprovodu rodičů. I proto Kraj Vysočina pokračuje s projektem Bezpečně do školy i do přírody, díky kterému se mohou všichni prvňáčci na Vysočině těšit z kufříku určeného nejen pro začátek školního roku. „Projekt má děti motivovat k bezpečnějšímu chování nejen při cestě do školy, ale i v přírodě, při sportu a při mimoškolních aktivitách,“ dodal hejtman. Za realizací bezpečnostního projektu stojí nejen Kraj Vysočina, ale i firmy z regionu, kterým není bezpečnost dětí lhostejná. Partnery projektu jsou mimo Kraje Vysočina také například společnosti NET4GAS, Yashica, ČEZ, MANN FILTER, GORDIC, Jaroměřická mlékárna, BESIP a EKO-KOM.

 

Kufříky budou v některých školách předávat členové Rady Kraje Vysočina. V ostatních školských zařízeních se příjemné povinnosti ujmou třídní učitelky a učitelé. Kufříky se dostanou ke všem prvňáčkům na Vysočině, včetně prvňáčků v malotřídkách a speciálních a praktických školách.

 

Spolu s kufříkem pořizují Kraj Vysočina a společnost BOSCH Diesel Jihlava pro všechny prvňáky na Vysočině konstrukční stavebnici ROTO. Podle informací Jany Fialové ji ve výuce používají základní školy už šestým rokem. Kraj Vysočina tuto stavebnici do základních škol distribuuje zdarma, učitelé mají k dispozici pracovní listy a metodiku. „Od roku 2015 jsme takto pořídili stavebnice pro více jak 30 tisíc prvňáčků. Na práci se stavebnicemi se mohou rodiče informovat přímo u třídních učitelek a učitelů,“ připomněla Jana Fialová.


Důležitou informací je ta o prvním termínu celoškolních prázdnin. Ty přijdou hned ve čtvrtek 29. a v pátek 30. října 2020. Po volné středě 28. října tak půjde o příjemně dlouhé školní volno.


tabule

  • Radka Šalandová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.8.2020 / 27.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze