Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Den zdraví bez omezení

Den zdraví bez omezení
K příležitosti Světového dne zdraví, který je jednou z globálních zdravotních kampaní Světové zdravotnické organizace, realizují každoročně své aktivity Zdravá města, obce a regiony České republiky. Zdravý Kraj Vysočina ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a s organizací Zdravá Vysočina uspořádal 25. srpna akci s názvem Den zdraví bez omezení. Účastníci měli možnost nechat si přímo na místě změřit tlak krve, tělesný tuk nebo zjistit BMI. Celý program byl také tlumočen do znakové řeči.
 

 
 

Na úvod setkání byl představen projekt Efektivní podpora zdraví osob ohrožených chudobou a sociálním vyloučením a jeho aktivity. Projekt se zaměřuje na primární prevenci a snižování zdravotních nerovností, dostupnost kvalitní zdravotní péče a zvyšování zdravotní gramotnosti u těchto osob.

 

Hlavním tématem byla stále aktuální otázka jak se chránit před infekčními onemocněními. Součástí přednášky byla také praktická ukázka hygieny rukou, při které si všichni přítomní mohli ověřit správnost mytí rukou. Na závěr semináře proběhlo zdravotní cvičení.

 

„Mezi účastníky byli sluchově postižení lidé, jejichž spolupráce si velice vážíme a rádi bychom jim i široké veřejnosti nadále poskytovali vzdělávání a osvětu v oblasti aktivního zlepšování zdraví a kvality života,“ doplnil Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, který akci poskytl svou záštitu.


den zdraví

zdravý kraj 

  • Více informací Gabriela Šmikmátorová, koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2020 / 26.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze