Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nemocnice Nové Město na Moravě bude mít do několika týdnů vlastní COVID laboratoř

Nemocnice Nové Město na Moravě bude mít do několika týdnů vlastní COVID laboratoř
Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný dnes po pracovní schůzce skupiny COVID informoval, že z důvodu navýšení laboratorních kapacit bude do dvou měsíců zprovozněn v Nemocnici Nové Město na Moravě nový systém pro PCR testování, vyhodnocení a zpracování odebraných vzorků na COVID. „Tamní pracoviště bude schopno denně vyhodnotit v pracovní době až 100 vzorků. K postupnému navyšování kapacit vlastních laboratoří nás vede rostoucí počet indikovaných osob a také enormní zájem o testy ze strany samoplátců. Jen pro příklad uvádím, že během neděle bylo jen na Vysočině testováno 326 osob, dnes ve středu je k testům objednáno 251 osob,“ informoval Vladimír Novotný. Doplnil, že další navýšení kapacit laboratoře včetně úpravy technologie se zvažuje i u Nemocnice Jihlava.
 

 
 

Ukázkově funguje na Vysočině spolupráce mezi Krajskou hygienickou stanicí a všemi pěti krajskými nemocnicemi. Strategickým partnerem s vysokou laboratorní kapacitou je na Vysočině Státní veterinární ústav Jihlava, který je v případě nutnosti připraven postupně navýšit vyhodnocování až na 200 vzorků denně. Samo vyšetření indikovaných pacientů i samoplátců je řízeno a spravováno informačním systémem, který bude v následujících dnech podle potřeb terénu upraven o kratší časové úseky objednávání, tak aby se při odběrech zbytečně nečekalo. „I přes všechna opatření nemůžeme vyloučit, a to především ve víkendových termínech, kdy odebírají pouze některá pracoviště, že se bude na odběr v místě déle čekat. I z tohoto důvodu vážně zvažujeme, že obnovíme víkendové odběrové kapacity i jinde, než jen v Nemocnici Jihlava,“ avizuje Vladimír Novotný.


V rámci pravidelného setkání členů COVID týmu byla popsána aktuální epidemiologická situace v regionu, podány informace o opatřeních přijatých školami na nový školní rok a specifikovány potřeby sociálních zařízení při setkávání se s rodinami.  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2020 / 26.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze