Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina daruje partnerské Zakarpatské oblasti Ukrajiny tři sanitní vozy

Kraj Vysočina je připraven darovat partnerskému regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny tři sanitní vozy. „Průměrně devět let staré vozy využívané krajskou záchrankou už nesplňují nastavené parametry pro bezpečné a především efektivní užívání. Poté, co žádná z našich organizací neprojevila o tento majetek zájem, padlo rozhodnutí nabídnout je partnerskému regionu. Předání bychom rádi realizovali na přelomu podzimu a zimy,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Zástupci Zakarpatské oblasti Ukrajiny si ještě před darováním vozidla prohlédnou a zrevidují jejich aktuální technický stav. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka by mohla sanitní vozidla následně pomáhat v Užhorodě, Chustu a Mižhirje, které mají partnerská města na Vysočině. 


Kraj Vysočina už v minulosti svému partnerskému regionu na Urkajině daroval vyřazené vybavení pacientských pokojů, zobrazovací rentgenovou techniku nebo ochranné pomůcky v době pandemie COVID-19.

 

O darování nepotřebných sanitních vozů partnerskému regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny bude definitivně rozhodovat krajské zastupitelstvo 8. září 2020. Fyzické předání bude realizovat Dobročinný fond ViZa.


  • Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2020 / 25.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze