Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Veřejná doprava Vysočiny

Mobilní verze webu

Veřejná doprava Vysočiny: Na Žďársku půjde od září platit jízdné v autobusech bezhotovostně

Veřejná doprava Vysočiny: Na Žďársku půjde od září platit jízdné v autobusech bezhotovostně
Ve spolupráci s dopravcem ZDAR, a.s. nabídne Kraj Vysočina cestujícím od 1. září 2020 možnost platit jízdné v autobusech platební kartou. Dopravce, který ročně přepraví cca čtvrtinu všech cestujících linkovou dopravou v rámci Veřejné dopravy Vysočiny je prvním, který tuto službu nabídne na všech svých krajem dotovaných linkových autobusových spojích. „Jedná se o platbu bezkontaktní, tedy platbu, která nevyžaduje ověření PIN kódu. Stejná praxe je odzkoušena a plnohodnotně funguje u dopravních systémů některých krajů,“ uvedl Pavel Bartoš z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.
 

 
 

Cestující v autobusech společnosti ZDAR, a.s. mohou využít k bezkontaktní platbě jednorázové jízdenky nejen karty, ale i bezkontaktní nálepku nebo chytrý telefon. Díky nabídnuté platební alternativě nebude muset cestující hledat drobné a očekává se, že dojde ke zrychlení odbavování většího počtu nastupujících.

 

Dopravce ZDAR, a.s. je prvním smluvním partnerem Kraje Vysočina zajišťujícím veřejnou službu, který odbavovací systém na své náklady instaloval. Ještě před spuštěním, ale především v prvních týdnech provozu bude nový alternativní systém úhrady testován a v rámci EOC VDV (elektronického odbavování cestujících VDV) bude následně rozšířen na ostatní dopravce společně s možností předplatného, koupě přes internet atd. O dalších fázích rozvoje systému integrace Veřejné dopravy Vysočiny budou cestující informováni. 


Bezhotovostně mohli jízdné platit na Vysočině zatím jen cestující drážní dopravou, a to nejen v pokladnách, ale i přímo ve vlaku.


 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.8.2020 / 19.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Veřejná doprava Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze