Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stále je možné žádat o dotaci na propagaci produktů v cestovním ruchu. K dispozici je ještě 3,5 miliónu korun

Grantový program Fondu Vysočiny na podporu regionálního cestovního ruchu Marketing v cestovním ruchu v celkovém objemu deset milionů korun schválili krajští zastupitelé na červnovém zasedání. Prvních 37 žadatelů si mezi sebe rozdělí 6,6 miliónů korun, zbývající 3,5 miliónu korun je k dispozici až do konce března příštího roku nebo do jejich vyčerpání. Kromě podnikatelů mohou o dotaci žádat mimo jiné i spolky, nadace nebo obecně prospěšné společnosti. Marketing, podpořený Krajem Vysočina, pomůže v mnoha případech s propagací také podzimních a zimních rekreačních pobytů,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

Stejně vysokou celkovou částku, tedy 10 miliónů korun, chce kraj rozdělit mezi veřejnost formou slevových poukázek na pobyty v kraji. O příspěvek na dovolenou na Vysočině ve výši 1000 korun na osobu (od 15 let věku) mohou lidé žádat od 13. července do konce října 2020 prostřednictvím portálu slevy.vysocina.eu. Aktuálně zbývá k čerpání okolo sedmi milionů korun. Hlavními podmínkami pro získání voucheru je ubytování minimálně dvou osob, z toho jeden dospělí, na minimálně 3 noci. „Počet ubytovatelů, kteří se do systému podpory Kraje Vysočina zapojili, je od začátku července pětinásobný. Nyní nabízí přes slevový portál Vysočiny dotované ubytování více než stovka subjektů. Budeme velice rádi, pokud tento krajský příspěvek zatraktivní pobyt na Vysočině i v podzimních měsících,“ říká Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.  


Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka se krajští radní dohodli na tom, že přes úvahy o úpravě některých podmínek nechají programy na podporu turismu pokračovat beze změn. Peníze v nich zatím jsou.


Více informací o grantovém programu Fondu Vysočiny ZDE.


  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.8.2020 / 13.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze