Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V krajském rozpočtu chybí 260 miliónů korun. Velkorysá rezerva zatím jistí veškeré plánované investice

Krajský rozpočet na rok 2020 byl schválen s plánovanými vyrovnanými přijmy a výdaji ve výši 12,6 miliard korun. S ohledem na aktuální daňovou výtěžnost už červnové zastupitelstvo přistoupilo k historicky prvnímu snížení rozpočtu o 220 miliónů korun. „Šlo čistě o preventivní opatření a zároveň o jasný signál směrem k veřejnosti a partnerům kraje deklarující naši snahu o úspory. Začátkem srpna naše výkazy generovaly chybějících 260 miliónů z očekávaných sdílených daní, výrazně klesla výtěžnost v případě daní z příjmů fyzických i právnických osob včetně daně z přidané hodnoty,“ uvedl Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku.
 

 
 

„I přesto, že jsme podnikli určité kroky, které přirozeně redukují zbytné výdaje úřadu, tak neomezujeme letošní schválené příspěvky na provoz krajských příspěvkových organizací. Nezadlužujeme, investujeme, projektujeme, využíváme finanční rezervy a fondy, které jsme v minulosti velkoryse plnili a nyní nám pomohou překlenout nepříznivé období. Byl bych rád, pokud by bylo i v dalších letech připraveno co nejvíce projektů vhodných k předložení v rámci dalších evropských výzev. Evropské peníze nám budou i nadále obrovsky pomáhat s urychlením realizace,“ říká náměstek hejtmana Martin Kukla, který připomíná, že Vysočina je mezi ostatními kraji stále lídrem v investicích.

 

V současné době připravuje Kraj Vysočina rozpočet pro rok 2021. Očekávaný pokles příjmů kraje generovaný především ze sdílených daní se v něm odrazí ponížením 8-10% oproti letošnímu roku. „Ušetřit budeme chtít na energiích, díky realizaci zateplování nebo například na provozních výdajích s využitím moderních technologií a inovací. Opakuji, že nebude ponížena investiční činnost. Stát a kraje by měly v době ekonomického poklesu pomáhat místním firmám v restartu ekonomiky, zadávání veřejných zakázek je k tomu ideální nástroj,“ doplnil Kukla.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.8.2020 / 5.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies