Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rada Kraje Vysočina schválila materiální dar pro Alzheimercentrum Jihlava

Rada Kraje Vysočina dnes dopoledne schválila, na základě včerejšího doporučení Bezpečnostní rady Kraje Vysočina, poskytnutí věcného daru v podobě konkrétních ochranných pomůcek soukromému poskytovateli sociálních služeb Alzheimercentru Jihlava, z.ú. „Reagujeme promptně na aktuální situaci v tomto zařízení, které pečuje o stovku klientů s Alzheimerovou chorobou nejen z Kraje Vysočina. Po nařízeném testování na COVID-19 a prokázání přítomnosti nákazy funguje zařízení ve speciálním režimu nařízeném Krajskou hygienickou stanicí. Kraj poskytne zařízení nutný ochranný materiál, který částečně pomůže zaměstnancům překlenout dobu nařízené karantény. Půjde o materiál v hodnotě téměř 100 tisíc korun,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Kraj Vysočina poskytne Alzheimercentru konkrétně rukavice, respirátory FFP2, ochranné obleky, návleky na boty a líh. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka bude materiální pomoc k dispozici nejpozději do tří dnů po podepsání smlouvy, logistika předání bude věcí domluvy. V tuto chvíli je materiál připravován k vyskladnění v našich centrálních skladech. 


Mezi prvními, kdo okamžitě materiálově pomohl Alzheimercentru, byla krajská Nemocnice Jihlava a Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Poskytly zápůjčku desítek masek a polomasek určených k opakovanému použití a poskytujících nejvyšší možnou ochranu.


  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.7.2020 / 28.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies