Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vladimír Novotný: Vážím si práce každého záchranáře

„Několik uplynulých měsíců prověřilo připravenost krajských nemocnic i Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina zvládnout epidemii COVID-19. Velmi oceňuji, že ministerstvo zdravotnictví respektive stát na pracovníky v první linii nezapomněly a našly ve státním rozpočtu přes miliardu korun na mimořádné odměny. Pro Kraj Vysočina bylo vyčleněno celkem 57 milionů korun,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Ministerstvo poslalo peníze pro záchranáře na Vysočině už v průběhu června a částky se do výplat promítly hned v červencovém výplatním termínu. „Odměny byly vyplaceny všem zdravotnickým pracovníkům bez rozdílu místa jejich působení, celkem šlo přibližně o 360 zaměstnanců,“ přiblížila ředitelka krajské záchranky Vladislava Filová.
 

 
 

Krajští záchranáři dostali v souhrnu 34,7 milionu korun, 12,5 milionu činily odvody a zbylých 10 milionů korun bude odvedeno zpět do státního rozpočtu. Vedle peněz na mimořádné odměny pro zdravotnické pracovníky za zvládnutí epidemie koronaviru bude už zítra krajská rada schvalovat přijetí dalších 1,7 milionů korun z Ministerstva zdravotnictví na kompenzaci nákladů spojených s provozem odběrových týmů v období březen–květen 2020. „Je jasné, že účelová neinvestiční dotace určitě nepokryje všechny dosud vynaložené náklady na provoz mobilních odběrových týmů, v tuto chvíli už hradíme jejich fungování plně z krajských peněz,“ dodal Vladimír Novotný. Od 6. března provedla krajská záchranka na Vysočině více než 1 100 odběrů a standardně je v provozu jedna odběrová sanitka vyjíždějící z Jihlavy. V případě, že je nutné provést více odběrů v jeden den, je zdravotnická záchranná služba připravena operativně sestavit další tým.

 

„Velice si vážím práce a osobního nasazení každého jednotlivého zaměstnance záchranné služby. Pracují už několik měsíců v nestandardních podmínkách, a přesto vzájemná spolupráce funguje bez problémů. Směřuji k Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina velké poděkování,“ uzavřel náměstek Novotný.  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2020 / 27.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies