Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návštěva Martina Kukly v Jemnici

DD Jemnice
Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla tento týden navštívil město Jemnice, setkal se se starostou města Miloněm Slabým a místostarostou Zdeňkem Hoškem a prohlédl si krajský Dětský domov v Jemnici, pod který organizačně spadá i Dětský domov Budkov. Zařízení se nyní stará o 56 dětí, jeho kapacita je dlouhodobě vytížena na 100 %. Podle informací ředitelky domova Jiřiny Kühnelové se do péče zařízení dostávají stále častěji mladší děti, většinou jde o početnější skupinu dětí z jedné rodiny. Dětský domov v budoucnu počítá s renovací prostor v Budkově, které by mohly sloužit jako cvičné byty, což by mohlo kapacitu domova zvýšit až o šest míst.
 

 
 

V tuto chvíli jde zatím jen o plány, které musí schválit a potvrdit příslušné úřady. „Po návštěvě domova mám skutečnou představu o tom, co je nutné udělat HNED pro technické zlepšení objektů a jaké projekty je nutné prosadit do budoucího krajského rozpočtu. Oceňuji i to, jak vedení dětského domova spolupracuje se samosprávou města Jemnice i Budkov, jak se daří domovu získávat sponzory a vyhledávat rychlou pomoc u vstřícných nadací. Vážím si osobní aktivity paní ředitelky, které se podařilo získat pro děti z domova výpočetní techniku nutnou pro domácí vzdělávání. V současné době má každá rodinná skupina čtyři PC, internet dětem umožňuje i pohodlnější kontakt s vlastní rodinou,“ popisuje dojmy z návštěvy Dětského domova Jemnice náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

 

Se starostou města Jemnice vedl Martin Kukla jednání ve věci připravovaných oprav průtahu městem, které má Kraj Vysočina připraveny k realizaci už příští rok. Společné aktivity plánuje Kraj Vysočina a město Jemnice především s Muzeem Jemnice, které má do několika let projít velkou expoziční změnou. V objektu města na náměstí bude nově věnován prostor jedné z nejstarších historických slavností Běhu o Barchan, který je od roku 2014 zapsán na prestižní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Expozice bude spravovat Muzeum Vysočiny Třebíč.  

 

DD JemniceDD JemniceDětský domov Jemnice

  •  tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.7.2020 / 24.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies