Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Intenzivní stavební ruch na středních školách

Více než stovka stavebních projektových položek na krajských školských objektech figuruje ve schváleném rozpočtu Kraje Vysočina. Stejně jako v minulých letech je doba dvouměsíčních prázdnin maximálně využita na práce, které ve školách nelze provádět za běžného provozu, nebo na jejich provedení postačí dva měsíce bez žáků v lavicích. V letošním roce jsme připraveni ve školství proinvestovat přibližně 345 miliónů korun, což je řečí čísel téměř dvojnásobek loňských plánů.
 

 
 

„Mezi letošními položkami jsou na seznamu prací obvyklé údržby elektroinstalací nebo vodovodů, ale například i pravidelná oprava elektrické sklářské pece, kterou využívá Akademie Světlá nad Sázavou. Tu objednáváme u specializované firmy každé tři roky. Prázdniny jsou vlastně jediným časem, kdy tuto technologicky náročnější údržbu můžeme udělat, neboť pec musí být vychladlá a specialisté musí mít dostatek času na výměnu vyzdívky a revize elektrických rozvodů a topného systému,“ uvedl Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku.

 

„Jeden z největších připravených stavebních projektů je před zahájením v areálu SŠPTA Jihlava na Školní ulici, kde vyroste přístavba školní budovy a směrem do ulice po demolici stávajících objektů následně i moderní pracoviště svářečských dílen celkem za cca 70 miliónů korun, hotovo bude za dva roky. Ještě  letos začne Kraj Vysočina projektově připravovat také revitalizační úpravy vnitrobloku, který společně využívají Gymnázium Jihlava a Střední škola stavební Jihlava, v dalších letech zde vyroste volnočasový prostor, sportoviště a zázemí. Generální opravou musí během následujících měsíců ještě projít i kotelna Střední školy v Třešti, dosluhující zdroj by nám mohl během zimy udělat velké starosti. Práce v Třešti máme naplánované za běžného provozu školy i internátu,“ popsal Martin Kukla. 

Po dvou letech je u konce také náročnější oprava Rytířského sálu Umělecko-průmyslové školy Helenín. SPŠ  a SOU Pelhřimov začne už letos ubytovávat žáky odloučeného pracoviště v Kamenici nad Lipou v rekonstruovaném objektu domova mládeže. „Před klíčovým rozhodnutím budeme stát už brzy v případě pracoviště pelhřimovské střední školy na Křemešnické ulici. Školní dílny potřebují zásadní rekonstrukci, která by měla zlepšit statické parametry pracoviště, které na něj klade provozování supermoderních technologií. Až z výsledku objednaných analýz bude jasné, zda se objety vyplatí rekonstruovat, nebo zda se přikloníme k jejich demolici a stavbě nového pavilonu,“ doplňuje Martin Kukla. Připravena je také plynofikace Školního statku Humpolec, která už čeká pouze na dořešení majetkoprávních vztahů k dotčeným pozemkům. V Moravských Budějovicích na budově Gymnázia a SOŠ kraj finišuje s kompletní výměnou oken a podlah, SŠ stavební Třebíč bude mít se začátkem školního roku opravenou tělocvičnu a nádvoří, Gymnázium Třebíč může využít zrekonstruované původní přístavby. Ve Žďáře nad Sázavou pokračuje projektování budoucí víceúčelové sportovní haly pro VOŠ a SPŠ, škola bude moci využít nově opravené dílny na adrese Strojírenská, nově opraveným vstupem projdou žáci na začátku září do Gymnázia Žďár nad Sázavou.

 

  • Eduard Joozífek, odbor majetkový
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2020 / 22.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies