Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Na Vysočině vzrostl počet testovaných osob na COVID. Důvodem je preventivní protestování stovek dohledaných kontaktů

Podle informací Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě není k dnešnímu dni na území regionu identifikováno žádné nové ohnisko COVID-19. Situace se výrazně zklidnila ve Větrném Jeníkově, kde hygienici dokonce zvažují zmírnění přísných epidemiologických opatření. Rozhodnuto by mělo být dnes v odpoledních hodinách. „S ohledem na nutnost otestovat více než pět stovek dohledaných kontaktů souvisejících nejen s dřívějšími potvrzenými případy COVID- 19 a také z důvodu ulevení permanentní obleženosti stacionárního odběrovému stanu v Jihlavě bude už tento týden posíleno o jeden den testování v Nemocnici Třebíč. Nově tam tak budou odebírat vzorky tři dny v týdnu. Nemocnice v Havlíčkově Brodě stále testuje tři dny, v Novém Městě na Moravě testují dva dny v týdnu. Jihlava provozuje odběrový stan kromě neděle každý den,“ uvedl dnes po jednání pracovní skupiny COVID náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Z preventivních důvodů byly zakázány návštěvy ve vybraných krajských sociálních pobytových zařízeních. Už minulý týden toto opatření oznámil Domov Ždírec, o víkendu k zákazu návštěv přistoupily domovy pro seniory v Humpolci a dnes stejné opatření přijal Domov Jeřabina Pelhřimov a Domov důchodců Onšov. I nadále platí zákaz návštěv vyhlášený v Nemocnici Jihlava.

 

Podle vyjádření náměstka hejtmana Vladimíra Novotného bylo od 13. do 19.7. 2020 na Vysočině provedeno 841 odběrů z toho 192 u samoplátců (22,8 %). Informace o testování samoplátců jsou k dispozici na odbery.kr-vysocina.cz.  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.7.2020 / 20.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2020 > Červenec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze