Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské vouchery zlevní dovolenou na Vysočině

Tisíc korun osobě starší 15 let na vícedenní dovolenou nabízí už týden formou slevových poukazů Kraj Vysočina. Na slevy na ubytování v registrovaných zařízeních je vyčleněno 10 miliónů korun. O vouchery může veřejnost žádat a následně je uplatňovat až do konce října. „O vouchery požádalo během prvního týdne šest stovek lidí. Zájem den ode dne roste. Podle statistiky uplatněných poukazů je zřejmé, že největší zájem mají hosté o lokalitu atraktivních Žďárských vrchů a o penziony a menší hotýlky,“ informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová. Slevu na ubytování v registrovaném zařízení na území Kraje Vysočina může veřejnost získat na slevy.vysocina.eu.
 

 
 

Sleva na nové rezervace pro rodiny nebo skupiny v počtu dvě až šest osob, přičemž minimálně jedna osoba je starší 18 let, má podle vedení Kraje Vysočina pomoci k posílení cestovního ruchu, dovolená tak vyjde hosty o něco levněji. Po týdnu fungování slevových poukazů je v databázi registrovaných ubytovatelů téměř šedesátka turisticky atraktivních zařízení, od wellness hotelů, přes rodinné penziony, designové hotely v městech s památkami UNESCO, nechybí ani kempy nabízející nenáročnou dovolenou v nádherném prostředí vysočinské přírody. Ubytovací zařízení v seznamu postupně přibývají, seznam může být rozšířen o každé hromadné ubytovací zařízení s minimálně pěti pokoji a 10 postelemi, obchodní vztah mezi Krajem Vysočina a provozovatelem je následně smluvně upraven. „Z terénu máme informace, že hosté se na možnost uplatnění slevových poukazů Kraje Vysočina hodně ptají. Využívají je při objednání pobytů tak zvaně ze dne na den. Už teď v létě mohou turisti díky voucheru ušetřit i na dovolené, kterou si zarezervují nyní a přijedou až na podzim,“ upozorňuje Jana Fischerová.

 

Ubytovací zařízení, kde je možné  slevový voucher Kraje Vysočina uplatnit, je možné vybírat na slevy.vysocina.eu na interaktivní mapě, ale i ve jmenném seznamu.  Díky této aplikaci se podařilo upozornit i na méně známá ubytovací zařízení a krásné lokality. Cílem této mimořádné finanční podpory směřující na posílení turistického ruchu je nejen prodloužení obvyklé doby pobytu turistů na Vysočině, ale také udržení zaměstnanosti v ubytovacích službách a navazujících oborech.

 

CHCI SLEVU NA DOVOLENOU NA VYSOČINĚ: slevy.vysocina.eu, sekce Jsem turista, chci slevu.  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.7.2020 / 20.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies