Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Jihočeský kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Dolní Rakousko společně lákají turisty k návštěvě

Jihočeský kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj a Dolní Rakousko společně lákají turisty k návštěvě
Na skok k sousedům je dalším společným projektem, kterým chtějí kraje Jihočeský, Jihomoravský, Kraj Vysočina a Dolní Rakousko pobídnout turisty k návštěvě všech čtyř sousedních regionů. „Během společných videokonferencí v uplynulých měsících se hejtmanky a hejtmani na obou stranách hranice domluvili na společné propagaci turistických atraktivit svých regionů. Chceme tak podpořit segment cestovního ruchu, který byl nedávnou pandemií koronaviru nejvíce postižen. Vzniklo 15 TOP cílů, které jsou vzájemně propagovány prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí krajů a jejích destinačních agentur,“ upřesnila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Každý ze tří krajů na české straně hranice vytipoval tři atraktivity, které by návštěvníci neměli tuto letní sezonu minout, na straně Dolního Rakouska je těchto cílů hned šest. Jižní Čechy například lákají na méně známé turistické cíle jako je Česká Kanada, Třeboňsko a Novohradsko-Doudlebsko, Kraj Vysočina nabízí výlety za památkami UNESCO do Telče, Třebíče a Žďáru nad Sázavou. Jižní Morava zve na vinařské cyklostezky, do Brna a Znojma a Dolní Rakousko připravilo pro turisty výletní tipy jako vinařskou oblast Wachau, Vídeňské Alpy, městečko Lunz, cyklotrasy v oblasti Weinviertlu, městečko Baden s jedním z největších evropských rosárií nebo národní park Thayatal ležící v Rakousku i Česku. „Cestování mezi jednotlivými státy nebo i kontinenty není v dnešní době úplně jednoduché a situace se může kdykoliv zkomplikovat. I proto jsme se rozhodli zaměřit naši pozornost na domácí turistiku a lákavé a zajímavé cíle u našich nejbližších sousedů a partnerů, s nimiž nás pojí dlouhodobá spolupráce,“ řekl dolnorakouský radní Martin Eichtinger, který se společně se zástupci Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina zúčastnil včera ve Slavonicích tiskové konference k představení projetu Na skok k sousedům.

 

www.niederoesterreich.at/partnerregionen

www.jiznicechy.cz/aktuality/747-kam-k-sousedum

www.vysocina.eu/partnerske-regiony

www.jizni-morava.cz/cz/na-skok-k-sousedum

 

 V rámci regionálního uskupení 3 + 1, tedy tří krajů z Čech a Moravy a jednoho z Rakouska, se už v minulosti podařilo realizovat několik společných projektů jako například cyklostezka podél bývalé železné opony EUROVELO 13, Památky žijí nebo Zhodnocení zelených prostor.


slavonice

slavonice

slavonice

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.7.2020 / 10.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze