Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajská knihovna Vysočiny má týden do stavebního dokončení

KKV HB
Zhruba týden před dokončením novostavby Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě je zřejmé, že harmonogram stavební části bude dodržen a stavba tak může během července projít kolaudací. Následně vystřídají stavaře dodavatelé interiérů a následně i knihovníci, kteří musí do nových prostor postupně přestěhovat z dosavadních prostor na havlíčkobrodském náměstí a od partnerů veškerý inventář a knihy. Už během podzimu by knihovna měla najet do běžného režimu, a to včetně digitalizační jednotky a nabídnout veřejnosti plnohodnotnou provozní dobu.
 

 
 

Budova knihovny za cca 174 miliónů korun vč. DPH, které Kraj Vysočina jako investor uhradí ze svého rozpočtu, nabídne více než 3,5 tisíce m2 užitné plochy ve třípodlažní budově navržené architektem Milanem Stejskalem. Železobetonový skelet je velkoryse prosklen. Betonové sendvičové probarvené fasádní panely jsou už nyní kryty celoroční zelení na západní a východně stěně objektu. „Vegetace na stěnách objektu je zavlažována automaticky přes počítač, v tuto chvíli je v panelech kombinováno sedm druhů odolných trvalek, jejich osazení a vzrůst je sledován i pracovníky Mendlovy univerzity Brno,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Jako vegetační je řešena i část střechy knihovny a malá studijní terasa. Celý objekt je klimatizován.

 

Knihovníkům budou k dispozici tři podlaží, přičemž nejspodnější z nich bude sloužit jako depozitář pro tisíce publikací. V depozitu budou umístěny kompaktní regály s celkovou délkou polic 8 226 metrů a kapacitou přes 300.000 knižních jednotek. V prostoru veřejného fondu bude uloženo dalších cca 125.000 knižních jednotek. „Kapacita úložného prostoru byla naplánována tak, aby disponovala dostatečnou rezervou na řádově desítky let dopředu,“ upozorňuje Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Těsně před dokončením je podle Martina Kukly i část interiéru budovy, jehož akustika je řešena plovoucími panely, které v kombinaci s dřevěnou podlahou vytváří nevšední vnitřní prostor nejen ve veřejné čítárně, tam je mimochodem umístěna další plošná zelená stěna. Na následné vybavení a obložení dřevem čeká mutlifunkční sál s variabilními možnostmi promítání, autorského čtení atd. Práce na zařizování interiérů budou zahájeny už během prázdnin.

 

Název díla: Krajská knihovna Vysočiny - Budova KKV

Zhotovitel:   Zlínstav a.s.

Projektant:  ARTPROJEKT Jihlava spol. s r.o.

Cena díla: 144 064 605,- Kč bez DPH

Termín zahájení prací: 17.7. 2018

Termín dokončení prací: 17.7. 2020 (doba provádění: 24 měsíců)

 

  •  Více informací Zdeněk Berka, odbor majetkový, Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
Krajská knihovna Vysočiny, HBKrajská knihovna Vysočiny, HBKrajská knihovna Vysočiny, HB
 

Krajská knihovna Vysočiny má týden do stavebního dokončení

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.7.2020 / 7.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze