Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina zahajuje registraci ubytovatelů pro nabídku slev. Poskytování tisícikorunových poukazů pro návštěvníky odstartuje 13. července

Mimořádnou finanční podporou chce Kraj Vysočina pomoci regionálnímu cestovnímu ruchu poškozenému koronavirovou pandemií. Od 1. července 2020 proto otevřel pro hromadná ubytovací zařízení v regionu portál slevy.vysocina.eu, kde se mohou registrovat a nabídnout své volné kapacity veřejnosti. „Pro veřejnost bude systém generující slevový poukaz otevřen 13. července 2020. Slevu 1 000 korun dostane turista starší 15 let, pokud se v ubytovacím zařízení na území kraje zdrží alespoň tři noci,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová.
 

 
 

Informace pro majitele hromadných ubytovacích zařízení:

Zapojení do systému poskytování slev na ubytování kompenzované Krajem Vysočina je dobrovolné, základní informace již nyní najdete na webu slevy.vysocina.eu. Pokud se rozhodnete do projektu zapojit, klikněte na stránkách slevy.vysocina.eu na Registrace ubytovacího zařízení a vyplňte všechny povinné údaje. Pokud máte více provozoven v Kraji Vysočina, které splňují podmínku hromadného ubytovacího zařízení (min. 5 pokojů a zároveň min. 10 lůžek), můžete a doporučujeme registrovat do systému všechny. Na každé IČO je možno provést POUZE jednu registraci, ke které se bude následně vázat jedna smlouva mezi Vámi jakožto zástupcem ubytovacího zařízení a Krajem Vysočina. Detaily podmínek spolupráce s Krajem Vysočina jsou uvedeny v obchodních podmínkách, které jsou na stránkách zveřejněny. Po Vaší registrace proběhne kontrola uvedených údajů, až poté bude Vaše ubytovací zařízení zveřejněno na webových stránkách slevy.vysocina.eu. Základní informace k registraci jsou zveřejněny v sekci Jak to funguje. Uplatnění voucherů ze strany turistů bude muset ubytovací zařízení v systému na výzvu turistů potvrdit a při příjezdu skupiny  do ubytovacího zařízení zkontrolovat pravdivost údajů dle průkazů totožnosti, až poté bude voucher pro turisty finálně aplikován. Ubytovací zařízení slevu promítne do ceny za ubytování, Kraj Vysočina dle smluvních podmínek do 14 dnů proplatí cenu odpovídající poskytnuté slevě.

Vzhledem k tomu, že se nyní jedná o první fázi projektu, tedy zatím pouze registraci ubytovacího zařízení do systému, žádáme zájemce z řad turistů o trpělivost. Část systému generující slevový poukaz pro veřejnost bude spuštěna od 13. 7. 2020.

 

Informace pro zájemce o slevu 1 000 Kč na tří a vícedenní ubytování na Vysočině:

Potenciální turisté, zájemci o slevy na ubytování, si budou moci na webových stránkách slevy.vysocina.eu od 13. 7. 2020 do 31. 10. 2020 vygenerovat voucher v hodnotě 1 000 Kč, který mohou uplatnit pouze v registrovaném ubytovacím zařízení. Podmínkou je provedení nové rezervace v registrovaném zařízení v termínu od 13. 7. 2020 na pobyt do 31. 10. 2020, a to ve skupině 2-6 osob (nejčastěji rodina), přičemž min. 1 osoba musí být starší 18 let, délka pobytu musí být min. 3 noci. Na voucher bude mít nárok pouze osoba starší 15 let, která je schopna se prokázat občanským průkazem či jiným průkazem totožnosti. Hodnota voucheru je fixní, tedy 1 000 Kč na osobu, o slevu bude možné požádat pouze jednou v aktuální turistické sezóně. Sleva na ubytování se netýká dětí, které mají obvykle ubytování zdarma nebo běžně zvýhodněné.

Podrobné informace k získání slevových poukazů budou zveřejněny v následujících dnech.

 

„Na tyto zvýhodněné pobyty vyčlenil Kraj Vysočina deset milionů korun, to znamená, že to je v podstatě voucher pro 10 000 osob,“ uvedla Jana Fischerová s tím, že slevy budou poskytovány až do chvíle vyčerpání této alokace. Kraj pro letošní léto také mimořádné snížil vstupné do svých muzeí a galerií, a také na hrady Roštejn a Kámen, které spravuje. Jednotné základní vstupné 20 korun platí od července do konce září.


Na Vysočině je podle kraje 434 hromadných ubytovacích zařízení, kromě hotelů, penzionů a ubytoven i kempy a chatové osady. Turisté přijíždějí hlavně kvůli přírodě a památkám, ale nezůstávají dlouho. Podle analýzy zbytkových dat mobilního operátora stráví turista na Vysočině nejčastěji jednu až dvě noci. 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.7.2020 / 1.7.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies