Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Cykloportál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výběr 27 nominovaných staveb České ceny za architekturu k vidění v sídle Kraje Vysočina

Na jednom z prvních míst v České republice jsou pro širokou veřejnost k vidění nominované stavby prestižní soutěže Česká cena za architekturu 2020 (ČCA), a to ve všech třech patrech kongresové budovy B sídla Kraje Vysočina od dnešního dne až do 17. července.
 

 
 

Mezinárodní porota nominovala do prestižního výběru 27 děl. Mezi vybranými stavbami je 10 děl investicí z veřejných zdrojů a 17 ze soukromých. Mezi nominovanými stavbami se o hlavní cenu budou ucházet i dvě stavby z Kraje Vysočina – jsou jimi Mateřská škola Za Branou v Pacově kolektivu architektů kanceláře VYŠEHRAD atelier a Pravá vesnická zastávka v Kruceburku od architekta Davida Ptáčka z ateliéru DPA.


Tradičně se nominovaná díla ČCA představí v Luteránském gymnáziu ve Velkém Meziříčí v termínu od 22. července do 15. září s vernisáží 21. července v 17:00 hodin.


Jméno držitele Hlavní ceny i ostatních finalistů vyhlásí Česká komora architektů dne 24. listopadu 2020 na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín. Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ČCA je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu.

 

  •  Ladislav Seidl, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2020 / 29.6.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze