Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj prodlužuje memorandum o spolupráci s Jihlavou. I nadále bude podporovat rozvojové aktivity jediné vysočinské ZOO

HDJ
Už několik let funguje mezi Jihlavou a Krajem Vysočina vzájemná podpora činnosti dvou návštěvnicky atraktivních organizací: jihlavské ZOO a krajského Horáckého divadla Jihlava. S ohledem na příznivý rozvojový efekt finanční podpory ze strany obou institucí včera Zastupitelstvo Kraje Vysočina souhlasilo s prodloužením memoranda o spolupráci o dalších pět let. „Vzájemná podpora se velice pozitivně odráží v urychlení plánovaných investic obou organizací. Je zároveň pozitivním signálem i směrem k návštěvníkům, pro které ve výsledku představují zvýšení jejich komfortu,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Kraj Vysočina od roku 2017 podpořil ZOO Jihlava částkou 1,5 miliónu korun. Pomohl tak například s vybudováním zcela nového výběhu pro kriticky ohrožená prasata visajánská, s výstavbou voliér pro dravé ptáky a sovy nebo s postavením nových cykloboxů u hlavní pokladny zahrady.  Letošní krajská dotace bude využita na provedení výměny rákosové krytiny na objektu Africké vesnice Matongo. Město Jihlava recipročně pro Horácké divadlo pomohlo v minulosti realizovat např. část vybavení nové Zkušebny, nasvícení fasády divadla, výrobu prezentačních stojanů, rekonstrukci zvukové aparatury a letos bylo připraveno podpořit březnovou Přehlídku divadelního dokumentu. S ohledem na platnost nouzového stavu muselo být od této aktivity upuštěno a divadlo použije příspěvek města Jihlava na propagaci a marketing.

 

Za Kraj Vysočina je naplňování a především pak ochota města k prodloužení memoranda známkou ideální spolupráce na úrovni podpory turistických atraktivit. Svědčí o tom i letošní krajská dotace pro ZOO Jihlava nad rámec memoranda. „Schválených téměř 800 tisíc korun jsme uvolnili z přebytku hospodaření kraje. Peníze pomůžou ZOO s vybudováním zimní expozice brodivých ptáků a bahňáků. V rámci navržených úprav by mělo dojít i k realizaci edukativní části expozice,“ upřesnil podporovaný projekt Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2020 / 17.6.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies