Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stipendia k absolvování vyššího odborného studia v Japonsku

Vláda Japonska nabízí zájemcům a zájemkyním z ČR poprvé možnost ucházet se o nový typ stipendia, který je určen k absolvování vyššího odborného studia v Japonsku. Nabídka zahrnuje gastronomické obory (kuchař, cukrář), výtvarné (manga, film, animace, design, módní návrhářství), hudební, cestovní ruch, pečovatelské služby, překladatelství a další. Stipendia jsou tříletá a první rok je věnován intenzivní jazykové přípravě.
 

 
 

Vážená paní ředitelko,

Vážený pane řediteli,

Vážená paní vedoucí,

Vážený pane vedoucí,

 

dovoluji si Vás touto cestou upozornit na nový typ stipendia, který poprvé nabízí absolventům/absolventkám středních škol v České republice vláda Japonska, tzv. Specialized Training College Scholarships. Stipendia s nástupem v dubnu 2021 jsou určena k absolvování uceleného prakticky zaměřeného vyššího odborného vzdělávání v Japonsku. Ucházet se o ně mohou v tomto roce rovněž žáci a žákyně posledních ročníků středních škol. Základní popis programu a informace o uzávěrce a způsobu podání žádosti jsou k dispozici zde: https://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia/?type_id=5&country_id=18. Přihlášky musí jednotliví zájemci/zájemkyně doručit Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy do 26. 6. 2020.

Podrobné informace o stipendiu včetně požadavků kladených plátcem stipendia na uchazeče/uchazečky jsou zveřejněny v anglickém jazyce zde: https://www.studyinjapan.go.jp/en/smap-stopj-applications-specialized.html.

Dovoluji si při této příležitosti upozornit i na opakující se nabídku tzv. Undegraduate Student Scholarships, která jsou rovněž určena absolventům a absolventkám středních škol, kteří/které si přejí studovat na japonské vysoké škole.

V letošním roce byl harmonogram vyhlášení nabídky ovlivněn opatřeními, která byla v obou zemích zavedena v kontextu pandemie. Nabídka byla na webu zveřejněna 1. 6. 2020. Uvědomuji si, že současná situace patrně nedává prostor pro větší propagaci, přesto si Vám dovoluji vzhledem k atraktivnosti nabídky informaci zaslat k případnému využití.

S pozdravem a poděkováním za spolupráci

 

Helena Čermáková

----------------------------------------------------------------

Mgr. Helena Čermáková

oddělení bilaterální a multilaterální spolupráce

odbor mezinárodních vztahůMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Karmelitská 529/5

118 12 Praha 1

tel.: (+420) 234 811 361

email: Helena.Cermakova@msmt.cz

www.msmt.cz

 
Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 9.6.2020 / 9.6.2020
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze