Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Studenti z pelhřimovské průmyslovky se zapojí do mezinárodního hackathonu

V dalším ročníku mezinárodního hackathonu, na kterém skupiny nadaných studentů vysokých a středních škol v oboru nejen informačních technologií navrhnou prototypy řešení výzev moderní doby, tentokrát na témata zadaná v rámci Covid Mobility Race, bude mít opět Vysočina zastoupení. Kraj jako partner akce vysílá do soutěže tříčlenný tým žáků Střední průmyslové školy Pelhřimov. „ Martin Lahučký, Martin Borka a Tomáš Vokoun se rozhodli věnovat hledání atraktivního e-learningového řešení pro výuku matematiky. Kluci jsou nadšenci a jejich aktivity známe už z minulosti. Na projekt budou mít jen 2 dny a navíc ho budou muset on-line obhájit před mezinárodní porotou,“ popsal Václav Jáchim z Krajského úřadu Kraje Vysočina. Hackathonu se obvykle účastní přibližně 20 týmů a vítězný tým se může těšit na finanční odměnu.
 

 
 

Z důvodu pandemické situace se letošní ročník uskuteční pouze on-line formou v termínu 4.–7. června. Účastníci na svých projektech obvykle pracují pouze 48 hodin.

 

Pro Kraj Vysočina, který je opakovaně partnerem akce, je přínosné figurovat mezi účastníky, a to i formou zapojení týmu pracovníků odboru informatiky do sledování průběhu akce nebo hodnocení samotných projektů. Navíc není vyloučeno, že v budoucnu může být využito některé z generovaných řešení přímo v praxi. Jde i o zajímavou možnost jak se seznámit nebo spolupracovat se specialisty, kteří mohou v budoucnu být ochotni podílet se na regionálním technickém vzdělávání. V rámci letošního ročníku bylo přijato mezi oficiální témata i jedno navržené Vysočinou – stimulace incomingového turismu, tedy téma na podporu cestovního ruchu.

Například v loňském ročníku hackathonu na téma doprava představil svůj projekt tým SPŠTA Jihlava.

 

Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka není vyloučeno, že do budoucna  Kraj Vysočina zváží uspořádání vlastního krajského hackathonu a dá šanci začínajícím technologickým nadšencům realizovat své vize.

 

Hackathon (také hack day nebo hackfest) je akce, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu.

 Více o celé akci v angličtině na www.covidmobilityrace.com.


  • Václav Jáchim, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2020 / 29.5.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze