Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Humanitární dar partnerskému regionu: Vysočina darovala tisíce ochranných štítů Zakarpatské Ukrajině

Humanitární pomoc
Vysočina darovala 4300 ochranných štítů partnerskému regionu Zakarpatská oblast Ukrajiny. Humanitární pomoc v hodnotě 100 tisíc korun byla předána minulý týden a podle slov ředitele Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeňka Kadlece byla téměř okamžitě přerozdělena mezi 27 vybraných nemocnic a zdravotnických zařízení napříč partnerským regionem. „Ochranné štíty vyrobené společností EFKO-karton pomohou nejen v nemocnicích ve městech, ale i na venkově. Snažili jsme se takto pomoci i městům, která mají partnerství s municipalitami na Vysočině,“ upřesnil Zdeněk Kadlec.
 

 
 

Kraj Vysočina využil na pořízení ochranných štítů peníze, které byly v roce 2020 určeny na spolupráci s partnerským regionem. Z důvodu uplatnění mimořádných opatření v obou státech od plánované spolupráce muselo být upuštěno. Poté, co vedení partnerské Zakarpatské oblasti požádalo Vysočinu o zvážení materiální pomoci, Vysočina přistoupila k nákupu nejžádanější položky. Humanitární pomoc partnerskému regionu mohla být uskutečněna díky pomoci Generálního konzulátu České republiky ve Lvově.

 

Kraj Vysočina už v minulosti poskytl partnerské Zakarpatské oblasti sociální lůžka nebo zdravotnické vybavení, pro které našel partnerský region uplatnění.  


Humanitární pomocHumanitární pomocHumanitární pomocHumanitární pomoc

  • Více informací Kateřina Svobodová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2020 / 25.5.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies