Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Seznam držitelů nejvyšších ocenění kraje se letos rozšíří o devět jmen

medaile
Po květnovém jednání krajského zastupitelstva je známo devět jmen, která v letošním roce obdrží nejvyšší ocenění Kraje Vysočina ve formě dřevěné, skleněné a kamenné medaile. Mezi oceněnými figurují talentované osobnosti z oblasti sportu, kultury i vědy. Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, členové krajského výboru pro udělování medailí tentokrát vybírali z 21 návrhů pro 20 osobností, které předložilo 16 zastupitelů kraje. Slavnostní večer spojený s předáváním krajských nejvyšších ocenění se uskuteční tradičně v Jihlavě na velké scéně Horáckého divadla 5. listopadu.
 

 
 

Nejvyšší ocenění uděluje Kraj Vysočina už od roku 2008. Kamennou medaili obdrželo dosud 21 osobností spojených s Vysočinou, skleněnou medaili vlastní 59 oceněných a držitelů dřevěné medaile pro mladé naděje je prozatím 33. Pro rok 2020 schválilo krajské zastupitelstvo udělení jedné kamenné, pěti skleněných a tří dřevěných medailí.


Seznam oceněných osobností pro rok 2020 (v abecedním pořadí):

Eva Kaplerová – herečka

Petr Kopl – ilustrátor

Michaela Krejčí – talentovaná hráčka na elektronické klávesové nástroje, vítězka olympiády dětí a mládeže

Lukáš Krpálek – sportovec, olympijský vítěz, několikanásobný mistr světa i Evropy v judu

Vladimír Kunc – fotograf a kameraman

Dušan Majer – odborník na kosmonautiku a popularizátor vědy

Karel Picmaus – pilot, letecký instruktor

Nikola Svobodová – studentka a nadějná vědkyně, laureátka ceny České hlavičky

Ladislav Šnelly – sportovní funkcionář, bývalý předseda softbalového oddílu

 

Kamenná medaile je nejvyšším oceněním Kraje Vysočina. Je určená tomu, kdo se svojí dlouhodobou prací zasadil o významný prospěch obyvatel Vysočiny. Materiál byl zvolen kvůli své stálosti a neměnnosti jako připomínka stálosti a neměnnosti výsledků práce oceněného.

 

Skleněná medaile je druhým nejvyšším oceněním Kraje Vysočina. Určená tomu, kdo jednorázovým činem, nebo svojí dlouholetou prací přispěl k rozvoji kraje a prospěchu jeho obyvatel. Materiál symbolizuje čirou a nezištnou podstatu skutků oceněného.

 

Dřevěná medaile je třetím nejvyšším oceněním Kraje Vysočina. Určená tomu, kdo svojí aktivitou přispěl k propagaci dobrého jména kraje a je tak příkladem pro ostatní. Materiál symbolizuje houževnatost, pružnost a růst mládí.


  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2020 / 20.5.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze