Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské galerie se pozvolna otevírají veřejnosti

Usnesením vlády České republiky ze dne 23. 4. 2020, o uvolňování některých podnikatelských a dalších činností, je od pondělí 11. 5. 2020 možné obnovit provoz muzeí a galerií. Předpokladem je zajištění a dodržování přísných hygienických podmínek dle platných vládních nařízení s cílem zajistit bezpečné prostředí pro návštěvníky, zaměstnance a sbírky; jejíž podmínky ochrany vyplývají ze zákona č. 122/2000 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy.
 

 
 

Výstavní expozice Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se pro veřejnost opět otevřely od pondělí 11. května. Nadále pak platí tradiční otevírací doba úterý - neděle, 10 - 18 hodin. Na oblíbené doprovodné programy si dětští i dospělí návštěvníci budou muset ještě počkat, veškeré doprovodné programy jsou až do odvolání pozastaveny. Potěšeni budou naopak ti, kteří se obávali, že nestihnou zhlédnout některou z avizovaných výstav - termíny jsou prodlouženy!

Adriena Šimotová, Jiří John – Dvojí obrazotvornost / Návrat v návratu (do 16. srpna 2020); Marie Štefáčková – 7,5 hodiny ticha (do 16. srpna 2020); Sochy mluví (do konce června 2020).

 

První návštěvníky již přivítala i druhá z krajských galerií Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, v úterý 12. května. Kromě dlouhodobých expozic Jana Štursy, Vincence Makovského, expozice Od portrétu k monumentu a obrazové expozice, zůstává návštěvníkům přístupná výstava Výtvarná Vysočina, a to až do 7. června. V arkádové chodbě je nově nainstalována výstava pražských akvarelů Leonarda Rottera ze sbírek Horácké galerie a stálá obrazová expozice je dočasně rozšířena o výstavní sál věnovaný tvorbě sochaře Arnošta Košíka.

Výstavy Ikony – obrazy neviditelného světa a Zmařené osudy si mohou zájemci i nadále prohlédnout on-line.

Na facebookovém profilu galerie se nabízí poslech záznamů z koncertů mladých talentů. Prvním je varhanní koncert Ondřeje Horňase.

 

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě své znovuotevření připravuje na 22. května výstavou Renáta Fučíková Svět v ilustracích. Výstavu doplní besedy s autorkou a ukázkou její tvorby, a to ve dnech 16. 6. a 24. 6., vždy od 17 hodin, Počet účastníků bude omezen a možný pouze na základě předběžné objednávky, telefonicky nebo e-mailem. Plánována je dernisáž výstavy 12. 7. ve 14 hodin. 
On-line zůstávají výstavy: Pavel Matuška; Babička Boženy Němcové; Jiří John; Krása nesmírná; Josef Čapek – Soubor knižních obálek z let 1919 – 1927.

Od 19. 5. začíná fungovat výtvarný kroužek pro děti mladšího školního věku a 4. 6. se rozběhnou pravidelné výtvarné dílny pro dospělé, opět v komorním složení a na základě předběžné objednávky.

 

Podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých galerií.  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2020 / 15.5.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze