Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hrad Roštejn se návštěvníkům otevře znovu 2. června

Rozvolňování vládních opatření pomalu navrací život k normálu i v kulturní oblasti. Návštěvníky poprvé v sezoně 2020 přivítají i hrady a zámky. Výjimkou není ani jeden z nejnavštěvovanějších cílů na Vysočině – hrad Roštejn. Ten svojí bránu pro veřejnost otevře v úterý 2. června a najede na klasickou letní otevírací dobu od úterý do neděle.
 

 
 

„Rozhodli jsme se termín otevření stanovit na 2. června 2020, a to s ohledem na pokračující rekonstrukci hradu. Během května se očekává největší stavební zásah na nádvoří. Chceme, aby se návštěvníci na hrad po karanténě vrátili v době, kdy i z naší strany budou omezení provozu co nejmenší,“ říká kastelánka hradu Kateřina Rozinková.

Na Roštejně od roku 2017 probíhá rekonstrukce, která je spolufinancována Evropskou Unií v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Hrad se postupně navrací původnímu vzhledu loveckého hrádku, a to nejen stavební obnovou. Svůj příběh a zaměření vypráví i prostřednictvím nových expozic. Ty se veřejnosti začaly postupně zpřístupňovat od roku 2018, loni pak byly expozice otevřeny v kompletním rozsahu.  Ze strany návštěvníků se nové expoziční prostory těší velké oblibě a jen za minulou sezonu se Roštejn může pyšnit 45 tisíci návštěvníky.

S novou sezonou se poprvé naskytne pohled na zrekonstruované fasády hradu, a to včetně gotické věže. Ta na konci minulé sezony dostala formou spárování nutné zajištění jednotlivých kamenných bloků.

V roce 2020 pokračuje projekt obnovou nádvoří. Veřejnost musí počítat s tím, že se i letos na Roštejně potká se stavebními pracemi, byť už jenom v omezené míře. Na podzim bude obnova kompletně dokončena.

 

Otevírací doba:

  • červen, červenec, srpen
9:00 až 18:00 denně mimo pondělí

  • září
10:00 až 17:00 denně mimo pondělí (polední pauza 12:00 až 13:00)

  • říjen
10:00 až 17:00 pouze víkendy a svátky (polední pauza 12:00 až 13:00)


Roštejn 2019

  • zpracováno z materiálů Muzea Vysočiny Jihlava
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.5.2020 / 7.5.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze