Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Postav si svůj Mercedes: Studenti z Jihlavy postaví víceúčelový vůz pro krajské silničáře

UNI
Na facebookovém profilu radní Kraje Vysočina Jany Fialové se dnes objevila informace o dalším originálním technickém projektu, který bude zaměstnávat žáky Střední průmyslové, technické a automobilní školy v Jihlavě. Další novinkou v řadě studentských projektů bude ten s názvem Postav si svůj Mercedes. Do stavby nákladního vozu Mercedes-Benz Unimog U219 se žáci pustí hned na začátku příštího školního roku. Stavět se bude v Jihlavě v dílnách Střední školy průmyslové, technické a automobilní.
 

 
 

„Víceúčelový nákladní vůz umí řadu věcí a bude disponovat výkonným nosičem nářadí, respektive výměnných nástaveb a zařízení – zametacím kartáčem, nástavbou pro zimní údržbu, sklopnou korbou, sněhovým pluhem, přední sekačkou nebo zařízením na mytí dopravních značek. Bude to ideální objekt k sestavení pro obory autotronik a mechatronik,“ popisuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Stejně jako u předchozích projektů – Postav si svoje auto, Postav si svůj Zetor nebo Postav si svou Tatru – bude složené vozidlo určeno k zařazení mezi údržbové vozy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.  Zatímco první složená Tatra jezdí po Třebíčsku, druhá bude k vidění na Havlíčkobrodsku, Mercedes pomůže už příští rok s údržbou na Jihlavsku. „Naším cílem je umožnit žákům krajských technických škol pracovat a realizovat se na projektech s hmatatelnými výstupy. Zatím každý konstrukční vysočinský projekt se setkal s výrazným ohlasem, což nás moc těší. O stavbách aut se mluví nejen mezi žáky a pedagogy, ale i mezi rodiči. Těší nás i důvěra spolupracujících firem. Zatím posledním partnerem je německý Mercedes-Benz. Nebráníme se žádné kooperaci, která posouvá praktickou výuku na našich školách k vyšší kvalitě a navíc představuje pro spolupracující subjekty zajímavou formu spolupráce se školou,“ říká Jana Fialová.

 

Kraj Vysočina na projektu dále spolupracuje s Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny, která tento univerzální typ vozidel zná a nového pomocníka je připravena nasadit po jeho dokončení na vybrané cestmistrovství v okrese Žďár nad Sázavou. Podle informací Jany Fialové je zřejmé, že bude v provozu v zimě i v létě. 


UNI

  • Dita Voborská, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2020 / 30.4.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze