Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Devět dopravců si rozdělí 900 tisíc korun. Na ochranné prostředky získal kraj mimořádnou dotaci

Kraj Vysočina získal pro vybrané dopravce působící na území regionu účelovou dotaci ministerstva dopravy. „Díky rychlé administraci má Kraj Vysočina nyní k dispozici 904 tisíc korun, které poslouží jako 100% dotace pro devět dopravců, kteří splnili podmínku půl milionu přepravených cestujících ve sledovaném období,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Dotace může být využita pouze na zintenzivnění údržby a očisty vnitřku dopravních prostředků spojených s dezinfekcí kontaktních ploch – sedadel, madel, opěrek nebo tlačítek, na vybavení dopravních prostředků doplňky na mytí rukou cestujících a personálu nebo na vybavení personálu ochrannými rouškami a jinou součástí oblečení snižující riziko šíření nákazy COVID-19.

Na příspěvek budou moci v Kraji Vysočina, který bude rozdělení získané dotace administrovat, dosáhnout Dopravní podnik města Jihlavy, ARRIVA Východní Čechy, BDS-BUS, ICOM Transport, TRADO-BUS, ZDAR, České dráhy, TRADO-MAT a Technické služby Havlíčkův Brod. Poté, co budou prokázány náklady ze strany dopravců na provedení těchto opatření, bude 100% dotace připsána na účty dopravců. Maximální výše dotace byla stanovena na 200 tisíc korun.

 

Dotace bude poskytnuta z projektu Ochranné chemické prostředky a ochranné pomůcky a služby spojené s dezinfekcí prostoru pro cestující ve vozidlech veřejné dopravy pro dopravce veřejné dopravy v závazku veřejné služby k ochraně a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2. Projekt byl vypsán Ministerstvem dopravy ČR.


  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
  •  Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2020 / 28.4.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze