Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Žadatelé o vyřízení státního občanství předejdou dlouhému čekání objednáním na konkrétní den i čas

S návratem celotýdenních úředních hodin zaznamenává Krajský úřad Kraje Vysočina opětovný zájem o vyřizování agendy státního občanství. V této souvislosti je veřejnost vyzývána, aby se k vyřízení úkonů spojených s touto agendou důsledně objednávala. „Sama kontrola všech podkladů, které jsou k žádosti povinně přikládány, trvá v průměru u jednoho žadatele i déle než dvě hodiny. Pokud tedy dorazí bez objednání třeba tři další žadatelé, může se čekání protáhnout i na pět hodin, což není komfortní,“ upozorňuje David Marek z krajského oddělení ostatních správních činností.
 

 
 

Agendu udělování státního občanství a dalších souvisejících má na starosti Krajský úřad Kraje Vysočina, oddělení ostatních správních činností, Žižkova 57, Jihlava. Objednání lze provést v úředních hodinách na telefonních číslech 564 602 102 (Eva Fikarová), 564 602 115 (Helena Sedláčková), 564 602 153 (Michaela Vobůrková), nebo e-mailem, jehož přijetí bude následně příslušným pracovníkem potvrzeno (příjmení.první písmeno jména@kr-vysocina.cz).

 

Kontakty na příslušné pracovníky jsou k dispozici na www.kr-vysocina.cz/telefon/.

Úřední hodiny Krajského úřadu Kraje Vysočina:

  • pondělí, středa                       8:00 – 17:00
  • úterý, čtvrtek, pátek               8:00 – 13:00

 

V loňském roce přijal Krajský úřad Kraje Vysočina 73 žádostí o vyřízení státního občanství, např. v roce 2017 jich vyřídil 95. Žadateli o občanství jsou nejčastěji občané Ukrajiny, Slovenska, Vietnamu nebo Ruské federace. 


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.4.2020 / 23.4.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze