Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Novoměstská nemocnice spustila testování na onemocnění COVID-19

Novoměstská nemocnice spustila testování na onemocnění COVID-19
Oddělení klinické mikrobiologie v novoměstské nemocnici začalo provádět testování na COVID-19. „Naše laboratoř získala oprávnění provádět PCR testy od Státního zdravotního ústavu už před několika dny. Testování jsme zahájili až tento týden, protože jsme čekali na dodání speciálních testovacích kazet. Podařilo se nám zatím získat 80 kusů na 14 dní. V tuto chvíli jsme schopni provádět osm testů denně,“ říká vedoucí oddělení klinické mikrobiologie Ilona Handlová.
 

 
 

V laboratoři budou přednostně testováni pacienti hospitalizovaní v novoměstské nemocnici. „Pacientovi je proveden výtěr z nasofaryngu, který se pak testuje metodou PCR. Vyšetření budeme zatím provádět především v pracovní dny, tím se výrazně zkrátí čas do vydání výsledku. Výsledky jsou hotové do hodiny.  Výhodou je také to, že můžeme rychle otestovat i naše zdravotníky, u kterých by to bylo potřeba,“ dodává Ilona Handlová.

 

Počty prováděných vyšetření jsou kvůli nedostatku kazet na trhu limitovány. Novoměstská nemocnice jedná s dodavatelem, za 14 dní by měla dorazit další dodávka testovacích kazet. 


Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o.

test

  • zpráva převzata od Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o.
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.4.2020 / 22.4.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze