Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Chytrá karanténa bude na Vysočině spuštěna ve čtvrtek 23. dubna

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes potvrdil, že projekt Chytrá karanténa se v Kraji Vysočina rozběhne ve čtvrtek 23. dubna 2020. Krajskou hygienickou stanici se sídlem v Jihlavě posílí trojice armádních mediků z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany Hradec Králové, k dispozici bude navíc dvoučlenný armádní odběrový tým, který je dislokován z 42. mechanizovaného praporu Tábor. „Po vzoru ostatních, už zapojených krajů se očekává, že armádní odběrový tým doplní naši dosavadní odběrovou sanitku záchranné služby a po určitou dobu budou fungovat souběžně. I pro území Kraje Vysočina platí, že výjezdy vlastních i armádních odběrových sanitek bude i nadále koordinovat zdravotnická záchranná služba“ upozornil hejtman Kraje Vysočina s tím, že Vysočina nabídla pro rozběhnutí projektu kapacity svého odboru informatiky.
 

 
 

Chytrá karanténa má pomocí moderních technologií umožnit urychlené zjišťování potenciálně nakažených nemocí COVID-19. Součástí projektu chytré karantény je takzvaná vzpomínková mapa. Odborníci, respektive školení dotazovatelé, mohou vytvořit po souhlasu nakaženého z dat z jeho mobilního telefonu či platební karty za posledních několik dní trasu pohybu daného člověka s koronavirem. Mapa má sloužit hygienikům při rozhovoru s nakaženým, aby si lépe vzpomněl, kde byl a s kým se mohl potkat, a koho je tedy třeba kontaktovat, případně otestovat a umístit do karantény.

Podle informací ředitele krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě Jana Říhy bylo o trasovací tým armádních mediků posíleno jejich pracoviště ve Žďáře nad Sázavou. Velení Krajského vojenského velitelství Jihlava potvrdilo, že armádní odběrový tým na Vysočině operuje  už od minulého týdne a je k dispozici Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina. Do začátku tohoto týdne má na svém kontě už 12 výjezdů. Jejich působení není zatím časově omezeno, budou k dispozici podle aktuálních potřeb.

„Očekávám, že už v polovině příštího týdne budeme schopni společně s krajskými epidemiology posoudit první výsledky Chytré karantény v našem regionu,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek.

Zdravotnická i sociální zařízení na území Kraje Vysočina bez rozdílu zřizovatele jsou pravidelně zásobována osobními ochrannými prostředky, které kraj získává z dodávek ministerstva vnitra a zdravotnictví, ale i nakupuje z vlastního rozpočtu. 


  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.4.2020 / 21.4.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze