Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Titul Kuchař Vysočiny Junior už podruhé putuje do Chrudimi

Titul Kuchař Vysočiny Junior už podruhé putuje do Chrudimi
V gastrocentru Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě se včera bojovalo o titul Kuchař Vysočiny Junior 2020. Deset dvoučlenných týmů složených ze žáků středních gastronomických škol a učilišť z Kraje Vysočina a hostující školy z Chrudimi mělo za úkol připravit v časovém limitu 45 minut chutný předkrm, ve kterém byla povinnou surovinou červená řepa, a také excelentní hlavní chod, kde dominovalo kuřecí prso supreme. Celkové vítězství pro chrudimskou Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště obchodu a služeb nakonec vyvařily Tereza Pekařová a Jana Rejnušová.
 

 
 
Porota z certifikovaných komisařů Asociace kuchařů a cukrářů České republiky ve složení Lukáš Ende, Pavel Bortník a Tomáš Kourek hodnotila nejen výslednou chuť a prezentaci pokrmů, ale také jejich přípravu, celkovou organizaci práce, dodržování hygienických pravidel i stanoveného času. Zlatou medaili získala Tereza Pekařová z Chrudimi za pečený kuřecí supreme, bramborové pyré s lanýžovým máslem, mrkvové pyré, glazovanou zeleninu, žampiony a smetanovou omáčku. Stejný cenný kov za tartar a rolku z červené řepy s majonézou z kešu ořechů patří její spolužačce Janě Rejnušové. 

Krajská radní Jana Fialová, která zasedla v porotě společně s profesionály, udělila speciální cenu Kraje Vysočina domácímu týmu z Havlíčkova Brodu Biance Krutišové a Martinu Havlíčkovi. „Jídla, která jsem měla možnost ochutnat, by v mnoha případech obstála i ve špičkové restauraci. Těší mě, že úroveň připravenosti žáků na Vysočině je na tak vysoké úrovni, a věřím, že většina z mladých kuchařek a kuchařů u této profese zůstane,“ uvedla na soutěži Jana Fialová. Soutěž Kuchař Vysočiny Junior 2020 open se uskutečnila pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a je zařazena mezi nominační soutěže Gastro Junior – Bidfood Cup 2021. Mezinárodního klání, které se uskuteční v příštím roce, se mohou zúčastnit všechny týmy, které se podle počtu bodů umístily ve zlatém a stříbrném pásmu. 

Celkové výsledky Kuchař Vysočiny Junior 2020 open: 
1. místo SOŠ a SOU Chrudim (zlaté pásmo) 
2. místo SŠ gastronomická Adolpha Kolpinga (zlaté pásmo) 
3. místo OA, VOZS a SZŠ, SOŠS Jihlava (stříbrné pásmo) 

Foto: zleva Tereza Pekařová a Jana Rejnušová
kuchař
  • tisk@kr-vysocina.cz       
 

Titul Kuchař Vysočiny Junior už podruhé putuje do Chrudimi

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.3.2020 / 6.3.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze